Krepšininkas I. Brazdeikis sieks Lietuvos pilietybės

Krepšininkas Ignas Brazdeikis Prezidentūrai oficialiai įteikė visus reikalingus dokumentus ir sieks gauti Lietuvos pilietybę, kurią išimties tvarka jam gali suteikti prezidentas Gitanas Nausėda, praneša Lietuvos krepšinio federacija.

„Džiaugiuosi, kad pateikiau visus dokumentus, skirtus Lietuvos pilietybei atkurti. Mano svajonė visada būdavo žaisti už Lietuvą, nes tai yra mano gimtinė. Aš ne tik čia gimiau, bet ir visa mano šeima yra iš Lietuvos ir mano gimtoji kalba yra lietuvių“, – LKF pranešime cituojamas I. Brazdeikis.

21 metų lietuvių kilmės kanadiečių krepšininkas gimė Kaune, tačiau vėliau su tėvais emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas. Iš ten persikėlė į Kanadą, kurios pilietybę jis šiuo metu ir turi. I. Brazdeikis NBA atstovauja Niujorko „Knicks“ ekipai, bet daugiau rungtyniauja NBA G lygoje, kur yra vienas iš Vestčesterio „Knicks“ lyderių.

Lietuvos krepšinio federacija teigia padėjusi krepšininkui sutvarkyti reikiamus dokumentus ir parašė rekomendaciją Prezidentūrai.

„Ignas jau ir dabar turi išskirtinius pasiekimus, kuriais garsina Lietuvą. Pirmais metais atstovaudamas vieną iš geriausių NCAA Mičigano universitetų, tapo pirmuoju lietuviu, kuris buvo išrinktas metų naujoku“, – pranešime spaudai cituojamas LKF generalinis sekretorius-direktorius Mindaugas Špokas.

„Jis taip pat yra vienas iš jauniausių lietuvių, kuris pateko į NBA, ir yra vienas iš trijų lietuvių rungtyniaujančių stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje“, – teigė jis.

Prezidentas, vadovaudamasis Pilietybės įstatymu, gali išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybę ypatingų nuopelnų šaliai turintiems kitų valstybių piliečiams ar asmenims be pilietybės, kurie integravosi į Lietuvos visuomenę.

Pasak LKF, nuo krepšininko nepriklausę veiksniai, kai būdamas trejų metų su tėvais išvyko iš Lietuvos, neturėtų užkirsti kelio dabartiniam I. Brazdeikio norui teisėtai atstovauti Lietuvai.

„Esame konsultavęsi tiek su Kanados krepšinio federacija, tiek su FIBA, dėl Igno galimo atstovavimo Lietuvos rinktinei, tam jokių kliūčių nebūtų“, – sakė M. Špokas.

Dėl noro atstovauti Lietuvai, anot LKF, I. Brazdeikis praėjusią vasarą atsisakė kvietimo prisijungti prie Kanados rinktinės ir dalyvauti pasaulio krepšinio čempionate Kinijoje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *