Kultūros ministerija nori viceministro tautinėms mažumoms ir etninei kultūrai

Kultūros ministerija siūlo Vyriausybei steigti ketvirtojo viceministro pareigybę – jis būtų atsakingas už tautinių mažumų politikos koordinavimą, etninę kultūrą ir nematerialųjį paveldą.

Šiuo metu šias funkcijas dalijasi kitos trys viceministrės.

Ministerija BNS nurodė, kad viceministrų skaičių didinti siūloma norint efektyviau formuoti valstybės politiką minimose veiklos srityse. Be minėtų sričių, naujasis viceministras būtų atsakingas už bendradarbiavimą su savivaldybėmis, kultūros centrų veiklos stiprinimą, bazinio kultūros paslaugų paketo sukūrimo ir įgyvendinimo koordinavimą, teisinį reguliavimą, susijusį su istorinio atminimo įamžinimu.

Šiuo metu Mindaugo Kvietkausko vadovaujamoje ministerijoje dirba trys viceministrės.

Gintautė Žemaitytė atsakinga už profesionalųjį meną, kultūros sklaidą užsienyje ir tarptautinį bendradarbiavimą, taip pat ir už būsimo viceministro sritis – mėgėjų meninę veiklą (išskyrus etninę kultūrą) bei tautines mažumas.  Ingrida Veliutė atsakinga už kultūros paveldą, archyvus, muziejus, bibliotekas, taip pat ir etninę kultūrą, Reginai Jaskelevičienei priskirtos Vyriausybės programos įgyvendinimo, kultūros investicijų, autorių teisių, visuomenės informavimo ir kitos sritys.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *