Kultūros ministro S.Kairio kabinetui baldus gamino partiečio įmonė

Nuotrauka Simonas Kairys / facebook.com

Kultūros ministro Simono Kairio kabinetui baldus už daugiau kaip 11 tūkst. eurų gamino partiečio įmonė, antradienį skelbia naujienų portalas 15min.lt.

Pirmoji apie ministro kabineto atsinaujinimą dar sekmadienį pranešė LNK televizija.

Baldus gamino įmonė „Joniškio baldai“, o vienintelis jos akcininkas yra Liberalų sąjūdžio Joniškio skyriui priklausantis politikas Kęstutis Tautvaišas, su partija išrinktas į šio rajono savivaldybės tarybą. Įmonei vadovauja politiko žmona.

Pasak portalo, baldai pirkti neskelbiamos apklausos būdu, prieš tai dar už beveik 1 tūkst. eurų ministerija nusipirko ministro kabineto interjero projektavimą. 

Ministerija, dar iki paviešinus informaciją, jog baldus gamino S. Kairio bendrapartiečio įmonė, tvirtino, kad ministerijos pastatas yra kultūros paveldo statinys su ypatingu išplanavimu, todėl nuspręsta interjero projektą patikėti dizainerei ir baldus pirkti pagal užsakymą.

Antradienį ministerija nurodė, kad neskelbiama apklausa dėl ministro kabinetui skirtų baldų pirkimo buvo įvykdyta laikantis Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų – procedūrose dalyvavo kelios įmonės, o „Joniškio baldai“ apklausti, nes baldus ministerijai gamino jau anksčiau. 

„Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos priemonėmis buvo kreiptasi į tris baldų gamintojus, dirbančius Vilniuje, Klaipėdoje ir Joniškyje. Pastaroji buvo pasirinkta kaip viena iš pretendenčių, nes ji Kultūros ministerijai baldus gamino 2013 metais. Todėl sieti su partiniu priklausomumu nėra tikslinga“, – teigiama ministerijos išplatintame atsakyme.

Pasak ministerijos, galiausiai gauti du pasiūlymai, iš kurių pasirinktas pasiūlymas, pripažintas ekonomiškai naudingiausiu pagal mažiausią kainą, kaip ir numatyta pirkimo sąlygose. 

Teigiama, kad tai buvo „žaliasis pirkimas“, pagal kurio reikalavimus baldai turi būti mažiau kenksmingi aplinkai ir tarnautų ilgą laikotarpį. 

„Laimėjusio pasiūlymo kaina, įvertinus gautus konkurencinius pasiūlymus (taip pat ir panašius baldų gamybos užsakymus, apie kuriuos skelbiama viešųjų pirkimų informacinėse sistemose), koreliuoja su šiuo metu rinkoje esančiomis kainomis. Tačiau siekiant išsklaidyti viešumoje kilusias abejones, Kultūros ministerija kreipsis į Viešųjų pirkimų tarnybą su prašymu peržvelgti atliktas pirkimų procedūras įvertinant, ar viskas buvo atlikta tinkamai“, – tvirtina ministerija.

Taip pat teigiama, kad kultūros ministro kabineto pertvarka yra ilgalaikio tęstinio ministerijos patalpų atnaujinimo proceso dalis. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *