L. Linkevičius su ES ministrais Briuselyje aptars padėtį Artimuosiuose Rytuose

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį vyksta į Briuselį, kur su Europos Sąjungos (ES) kolegomis aptars padėtį Artimuosiuose Rytuose.

Įtampa šiame regione kilo Jungtinėms Valstijoms praėjusią savaitę nukovus aukšto rango Irano generolą Qasemą Soleimani (Kasemą Soleimanį), o Teheranui trečiadienio naktį apšaudžius dvi JAV ir sąjungininkų karines bazes Irake.

L. Linkevičius neeilinėje ES užsienio reikalų taryboje pristatys Lietuvos poziciją, kad šalis yra labai susirūpinusi dėl galimo smurto padidėjimo, nes tai pakenktų Irako bei Artimųjų Rytų saugumui ir stabilumui bei turėtų padarinių visam regionui ir už jo ribų.

„Iranas privalo nutraukti provokacinius veiksmus. Būtina padėties deeskalacija. Lietuva atidžiai stebi situaciją ir yra pasirengusi dirbti su savo partneriais bei sąjungininkais ieškant diplomatinių sprendimų – transatlantinė vienybė yra itin svarbi“, – pranešime sakė ministras.

Iranas praėjusią savaitę paskelbė, kad nebepaisys urano sodrinimo apribojimų, numatytų 2015 metais sudarytame susitarime su galingosiomis pasaulio šalimis.

Šia sutartimi Iranas buvo žadėjęs apriboti savo branduolinę programą mainais į Vakarų sankcijų atšaukimą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *