L. Linkevičius su NATO ministrais tarsis dėl aljanso pagalbos per koronaviruso krizę

Фото urm.lt

NATO šalių užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį nuotoliniu būdu tarsis, kaip aljansas galėtų padėti šalims suvaldyti koronaviruso krizę.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad NATO galėtų prisidėti tiek žmogiškaisiais ištekliais, tiek šalims padedant gabenti krovinius.

„Aš įsitikinęs, kad NATO privalo dabar suteikti visą paramą civilinėms institucijoms, aš tą pasakysiu“, – Seimo užsienio reikalų komitete antradienį kalbėjo ministras.

Jis priminė ankstesnį atvejį, kai NATO greitojo reagavimo pajėgos buvo dislokuotos ne pagal pirminį tikslą.

„Gal atsimenat, prieš 15 metų greitojo reagavimo pajėgos buvo vienintelį kartą dislokuotos visiškai ne pagal tai, kam buvo sukurtos, o Pakistane po žemės drebėjimo“, – tvirtino ministras.

„Tada mes dar teikėme vandens valymo įrenginius, toks buvo kuklus indėlis“, – pridūrė jis.

L. Linkevičiaus teigimu, šalims būtų naudinga ir logistinė aljanso parama, siekiant greičiau ir be rūpesčių atsivežti reikalingus krovinius.

„Poreikius nustatant, kad padėtų šalims atgabenti, pažiūrėt, kur siauriausios vietos, suteikt kažkokią greitą paramą“ , – kalbėjo L. Linkevičius.

Ispanija, reikšmingai išaugus mirčių nuo koronaviruso ir jo atvejų skaičiui, praėjusią savaitę oficialiai kreipėsi į NATO prašydama humanitarinės pagalbos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.