Laboratorijos beveik pasiekė galimų koronaviruso tyrimų ribas, sako A. Veryga

Photo by governortomwolf on Foter.com / CC BY

Šalies laboratorijos beveik pasiekė galimų koronaviruso tyrimų per parą ribas ir tikėtis jų atlikti daugiau nėra realu, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Lietuva buvo užsibrėžusi tikslą bent 5 tūkst. mėginių per dieną ištirti, dabar ištiriame virš 6 tūkst., artėjame prie 7 tūkstančių. Tai šiuo metu tai yra tikrai arti tos ribos, kurios nelabai realu jau yra peržengti“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė ministras.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, pirmadienį šalies laboratorijose ištirti 4401 ėminiai, antradienį – 6040, trečiadienį – jau 6798 ėminiai. Gausėjant tyrimų apimtims, trečiadienį laboratorijose dar liko 2255 neištirti ėminiai.

A. Veryga tvirtina, kad neištirtų ėminių skaičius „iš esmės nėra nedidelis“ ir nerodo, kad laboratorijos nespėja atlikti tyrimų – šie svyravimai, anot jo, susidaro kai laboratorijos ryte dar nebūna pradėjusios tyrimo procedūros ar tiesiog tyrimas nebūna baigtas siunčiant duomenis.

Jis taip pat pabrėžė, kad tyrimų skaičius išaugo ne tik dėl to, jog prisijungė daugiau laboratorijų, bet ir dėl to, kad laboratorijos efektyviau atlieka tyrimus, t.y. vienu metu tiria visus galimus 70 mėginių, o ne po 20 ar mažiau, kaip tai darė pradžioje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.