LB vadovas G. Šimkus: blogiausia – dažnas mokesčių keitimas

Гядиминас Шимкус/ Фото BFL

Valdantiesiems svarstant apie mokesčių reformą, Lietuvos banko vadovas nesiima komentuoti, ar mokesčių pakeitimai galėtų būtų priimti su kitų metų biudžetu – pasak Gedimino Šimkaus, svarbiausia yra ne terminai – svarbu dažnai nekaitalioti mokesčių.  

„Kokybinis aspektas yra labai svarbus, nes mokesčių srityje turbūt kas blogiausia gali būti, tai dažnas keitimas ir taisyklių kaitaliojimas. Aš suprantu, kad gali būti įvairūs motyvai būtinai spėti su biudžeto procesu, bet, mano galva, kokybinis elementas yra svarbesnis“, – žurnalistams pirmadienį sakė 

„Jeigu mokesčiai yra peržiūrimi, tai turbūt turėtų būti nukreiptas dėmesys į pačios peržiūros kokybę, negu būtinai spėti į vieną arba kitą terminą“, – pridūrė jis. 

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį paragino dar Seimo rudens sesijoje apsispręsti dėl pagrindinių mokestinių pokyčių – jais būtų siekiama tolygesnio ir teisingesnio skirtingų visuomenės grupių apmokestinimo.

Prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius sako, jog sprendimas mažiausių pajamų gavėjams didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) galėtų įsigalioti jau nuo 2022 metų pradžios, tuo metu kiti pakeitimai – nuo 2023 metų. 

Finansų ministrė Gintarė Skaistė taip pat mano, kad NPD galėtų keistis jau nuo kitų metų pradžios, kartu su sprendimu dėl minimalios mėnesio algos didinimo.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *