LBA: parama verslą pasieks per 1-2 savaites

Фото pixabay.com

„Invegai“ pakvietus šalies bankus padėti dėl koronaviruso krizės nukentėjusiam verslui ir teikti paraiškas agentūrai, Lietuvos bankų asociacija (LBA) sako, kad prireiks dar mažiausiai 1-2 savaičių, kad įmonės sulauktų realios finansinės pagalbos.

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka antradienį sakė, kad pinigai verslą turėtų pasiekti jau kitos savaitės pradžioje.

Anot LBA, kvietimus gavę bankai ir kredito unijos stengsis kuo greičiau atlikti visas būtinas procedūras.

„Ėmėmės visų įmanomų priemonių, kurioms nereikia laukti valstybės planų patikslinimo“, – pranešime sakė LBA prezidentas Mantas Zalatorius.

Tuo metu „Invega“ teigia, kad vos paskelbus priemones, finansų įstaigos buvo kviečiamos ruošti ir rengti dokumentus nelaukiant, kol bus paskelbtas oficialus kvietimas tai padaryti.

„Yra finansų įstaigų, kurios ruošėsi operatyviam priemonių įgyvendinimui, likusių kreipimųsi tikimės sulaukti netrukus“, – BNS sakė „Invegos“ marketingo skyriaus vadovė Asta Slapšienė.

„Tikimės, kad tos finansų įstaigos, kurios yra suinteresuotos padėti verslui gauti finansavimą ir pasirašyti bendradarbiavimo sutartis su „Invega“, sugebės operatyviai reaguoti, pateikti paraiškas per itin trumpą laiką, o verslas galės greičiau naudotis skirtais pinigais“, – teigė ji.

LBA pranešė, kad apie pasirengimui būtiną laiką LBA ir jos nariai iš anksto informavo Finansų, Ekonomikos ir inovacijų ministerijų bei „Invegos“ darbo grupę, kuri tobulina paramos verslui tvarką. 

„Invega“ skelbia, kad lengvatinių paskolų verslui bei jų garantijų priemonės turėtų startuoti ketvirtadienį. Vien garantijoms numatyta 425 mln. eurų.

Anot M. Zalatoriaus, per mėnesį nuo karantino pradžios bankai priėmė jau per 1500 sprendimų dėl paskolų, lizingo mokėjimų atidėjimo gyventojams ir apie 1000 – įmonėms.

Į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sąraše įmonių, nukentėjusių nuo koronaviruso krizės, yra apie 50 tūkst. bendrovių. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *