Lenkija sutiko atidaryti antrąjį pasienio punktą Lazdijuose, sako premjeras

Nuotrauka BFL/ Andrius Ufartas

Lenkija sutiko atidaryti antrąjį pasienio kontrolės punktą Lazdijuose, siekiant didinti pralaidumą ir mažinti eiles, antradienį pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

Ministras pirmininkas sakė, kad apie tai jį informavo Lenkijos premjeras.

„Gavau Lenkijos ministro pirmininko žinutę, kad bus atidarytas Lietuvos ir Lenkijos pasienio punktas Lazdijai — Ogrodnikai, ir galės pajudėti visas transportas, kuriam tai leidžiama“, – sakė jis.

Dabar prekes ir produktus gabenantis krovininis transportas Lietuvos ir Lenkijos sieną gali kirsti tik Kalvarijos-Budzisko pasienio punkte. Čia susidariusi beveik 50 kilometrų vilkikų eilė.

Premjero teigimu, šiuo metu laukiama valstybės sienos apsaugos tarnybų vadovo suderinimo, nuo kada Lazdijų — Ogrodnikų punktas gali pradėti dirbti.

Vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės teigimu, derinimas truks kelias valandas.

Anot S. Skvernelio, Lenkijos premjeras taip pat patikino, kad ir toliau bus formuojami autobusų ir mikroautobusų konvojai per Lenkiją.

„Visiems kitiems sudaroma galimybė grįžti nemokamu traukiniu ir rinktis lengviesiems automobiliams keltų galimybes“, – teigė premjeras.

Vidaus reikalų ministrė teigė, kad vis atidedamas traukinio ir kelto išvykimas iš Vokietijos, nes laukiama į juos skubančių žmonių.

„Tikėtina, kad keltas greitai nepajudės, nes automobiliai yra įstrigę kamščiuose, jiems sudėtinga apsisukti. Vokietijoje susidarė spūstys“, – sakė R. Tamašunienė.

Jos duomenimis, nuo Vokietijos ir Lenkijos sienos pajudėjo penki konvojai, dabar kaimyninėje šalyje pakeliui į Lietuvą yra 350 žmonių, 91 transporto priemonė.

„Autobusai su lietuviais, latviais ir estais šiuo metu juda per Lenkiją, lydimi Lenkijos pareigūnų“, – sakė ministrė.

Lietuvos link dėl koronaviruso grėsmės vykstantys lietuviai Vokietijoje pradėjo strigti nuo sekmadienio vidurnakčio, kai Lenkija, siekdama stabdyti koronaviruso plitimą, užvėrė savo sienas užsieniečiams.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.