Lietuva Baltarusijai siūlys pagalbą medicinos priemonėmis

Nuotrauka vilnius.lt

Per ketvirtadienį numatytą Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos pokalbį konferenciniu skambučiu su Baltarusijos vadovu Aleksandru Lukašenka numatyta šaliai pasiūlyti paramą medicinos priemonėmis, sako prezidento patarėja.

„Turbūt kad pasiūlysime Baltarusijai, jeigu reikia, pagalbą medicinos priemonėmis, kadangi kitoms Rytų Partnerystės šalims esame jau suteikę medicininių priemonių. Baltarusija, būdama viena iš jų, galėtų taip pat pretenduoti“, – LRT radijui sakė prezidento patarėja Asta Skaisgirytė.

„Baltarusija kreipėsi į Europos Sąjungą paramos, tai nemanyčiau, kad jie norėtų atsisakyti“, – pridūrė ji.

Pasak prezidento patarėjos, virusas peržengia sienas, todėl Lietuvai svarbu, kaip kaimyninė šalis tvarkosi su pandemija.

Prezidentai taip pat kalbėsis apie Astrave statomą atominę elektrinę bei dvišalius šalių ekonominius ryšius. 

Tai pirmasis G. Nausėdos pokalbis su Baltarusijos vadovu.

Balandžio pradžioje Lietuvos valdžios atstovai teigė, jog situacija dėl koronaviruso Baltarusijoje kelia nerimą, kad kaimyninė valstybė gali būti nevaldomas ligos židinys. Tuomet šios šalies prezidentas A. Lukašenka ironizavo nematąs niekur skraidančio viruso, vyko sporto ir kiti masiniai renginiai. Jis ragino Lietuvos vadovą rūpintis „savo virusu“.

Vis dėlto praėjusios savaitės pabaigoje G. Nausėda teigė, kad buvęs liberalus kaimyninės Baltarusijos valdžios požiūris į koronaviruso plitimą pasikeitė, dialogas su šia valstybe būtinas bet kokiomis aplinkybėmis, nes ekonominis gyvenimas tęsiasi.

Baltarusijoje koronavirusas nustatytas daugiau kaip 7 tūkst. žmonių, 58 žmonės mirė.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė skirti humanitarinės pagalbos už 100 tūkst. eurų Armėnijai, Sakartvelui, Moldovai ir Ukrainai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.