Lietuva būtų pasiruošusi priimti nuo karo bėgančius ukrainiečius – Šimonytė

Ingrida Šimonytė/ Nuotrauka BNS/ Lukas Balandis

Lietuva būtų pasiruošusi priimti nuo karo bėgančius ukrainiečius, jei Rusija nuspręstų veržtis į kaimyninę valstybę, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Vyriausybė tikrai, nelaikydama to centriniu scenarijumi, nes dar tikimės, kad diplomatinis sprendimas bei sveikas protas ir šioje situacijoje gali nugalėti, (…) priimtų žmones bėgančius nuo karo“, – žurnalistams trečiadienį po Vyriausybės posėdžio sakė ministrė pirmininkė.

Vis dėlto daugiau detalių ji nepateikė.

Kad Lietuvos institucijos rengiasi galimam pabėgėlių iš Ukrainos priėmimui, BNS nurodė ir vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Anot jos, galimą pabėgėlių srautą prognozuoti sudėtinga, todėl ruošiamasi įvairiems scenarijams.

„Suprantame, kad vienaip ar kitaip mūsų valstybė turi būti pasiruošusi – ar tai būtų 3 tūkst., ar daugiau nei 30 tūkst. asmenų“, – sakė ministrė.

Rusija pasienyje su Ukraina yra sutelkusi daugiau nei 100 tūkst. karių bei karinės technikos. Vakarai nuogąstauja, kad Rusija gali įsiveržti į Ukrainą, nors Maskva tai neigia.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.