Lietuva ir Omanas sieks glaudesnio bendradarbiavimo, teigia G. Landsbergis

Nuotrauka urm.lt

Lietuva ir Omanas sieks glaudesnio bendradarbiavimo, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Jis antradienį Kaune susitiko su Omano kolega Sayyidu Badru bin Hamadu bin Hamoodu Al Busaidi (Saidu Badru bin Hamadu bin Hamudu Busaidi)

„Omanas, dar vadinamas Persijos įlankos Šveicarija, ne tik padeda spręsti kilusias krizes ir tarpininkauti konfliktų atvejais, tačiau sugeba telkti regiono partnerius vardan bendrų tikslų. Persijos įlankos šalių integracija ir jų stabilumas yra ir ES interesas – norime su šiomis šalimis bendradarbiauti ekonomikos, žmogiškojo potencialo, energetikos, kovos su klimato kaita ir kitose srityse“, – pranešime cituojamas G. Landsbergis.

Nuotrauka urm.lt

„Lygiai taip pat svarbu, kad šios šalys aktyviai įsitrauktų stabdant Rusijos agresiją Ukrainoje ir padėtų spręsti maisto saugumo problemas, neišvengiamai kilsiančias Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regionui“, – pridūrė jis.

Ministras pabrėžė Omano pastangas tarpininkaujant, siekiant regiono saugumo ir stabilumo. Taip pat akcentavo, kad Lietuva ir Omanas – gyventojų skaičiumi panašios šalys, siekiančios diversifikuoti savo ekonomikas, užtikrinti tvarų ekonominį augimą, todėl mato galimybes plėsti dvišalį bendradarbiavimą informacinių technologijų, turizmo, transporto ir kitose srityse.

Susitikimo metu ministrai aptarė dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą, globalias Rusijos agresijos prieš Ukrainą pasekmes, Artimųjų Rytų regiono aktualijas ir ES dėmesį strateginei partnerystei su Persijos įlankos šalimi, teigia Užsienio reikalų ministerija.

Vizito metu Omano užsienio reikalų ministras bus apdovanotas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi.

2022 metais minimas Lietuvos ir Omano diplomatinių santykių trisdešimtmetis.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *