Lietuva iš Europos Komisijos gavo 280 tūkst. greitųjų antigeno testų COVID-19 nustatymui

Фото sam.lt

Lietuva iš Europos Komisijos (EK) gavo 280 tūkst. greitųjų antigeno testų COVID-19 nustatymui, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

EK šiuos testus dovanojo Europos Sąjungos (ES) narėms pasinaudodama Skubios paramos priemone. Artimiausiu metu Lietuvą turėtų pasiekti likusi 174 tūkst. dovanojamų testų dalis.  

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) per pusmetį turės EK išsiųsti ataskaitą apie sunaudotus greitųjų antigeno testų kiekius. 

Šie testai, kaip ir ankščiau naudoti greitieji antigeno testai, bus skiriami atlikti profilaktinį asmenų testavimą dėl koronaviruso (COVID-19) nustatymo. Testo atlikimui mėginys paimamas iš nosiaryklės, o atsakymas gaunamas vos per 15–20 minučių. 

Atliekant vaikų savanorišką profilaktinį tyrimą greitaisiais antigeno testais, išlieka galimybė juos testuoti paprastesniu būdu, ėminius imant iš nosies landų.  

SAM pabrėžia, kad šiuo metu patikimiausiu COVID-19 ligos nustatymo metodu laikomas PGR tyrimas, tačiau dėl išaugusio PGR tyrimų skaičiaus, ribotų laboratorijų pajėgumų ir ilgesnio rezultatų laukimo – iki 24 val., vis plačiau ir daugiau naudojami greitieji antigeno testai. Šiuo metu jie sudaro virš 40 proc. visų atliekamų diagnostinių tyrimų. 

Iš viso Europos Komisija ES valstybėms dovanojo daugiau nei  20 mln. greitųjų antigenų testų už ne didesnę nei 100 mln. eurų sumą.   

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *