Lietuva įteikė notą Baltarusijai dėl valstybės sienos infrastruktūros gadinimo

Nuotrauka BNS/ Paulius Peleckis

Lietuva išreiškė protestą Baltarusijai dėl valstybės sienos infrastruktūros gadinimo.

Užsienio reikalų ministerija antradienį pranešė iškvietusi Baltarusijos ambasados Lietuvoje atstovą. 

„Jam įteikta nota, kuria reiškiamas griežtas protestas dėl pasikartojančių Lietuvos valstybės sienoje esančio fizinio barjero (apsauginės tvoros ir koncertinos) tyčinių gadinimo atvejų, kai prie barjero gadinimo bei neteisėtų migrantų patekimo prie jo prisideda ir Baltarusijos pareigūnai“, – pranešė ministerija. 

Ji pažymi, kad tokie Baltarusijos pareigūnų veiksmai „laikytini provokacija“ ir yra „grubus Lietuvos ir Baltarusijos sutarties dėl Lietuvos ir Baltarusijos valstybės sienos teisinio režimo pažeidimas“.

„Lietuva griežtai reikalauja Baltarusiją kuo skubiau imtis visų būtinų priemonių, kad ateityje tokie incidentai nepasikartotų“, – nurodo ministerija.

Apie 550 kilometrų ilgio fizinis barjeras – tvora ir pjaunanti viela – baigta statyti rugpjūčio pabaigoje, reaguojant į pernai kilusį nelegalių migrantų antplūdį iš Baltarusijos. Lietuva kaltina Minsko režimą to organizavimu ir vadina tai hibridine ataka.

Migrantų srautai metų pradžioje buvo sumažėję, tačiau pastaruoju metu Lietuvos sieną bandančių kirsti užsieniečių skaičius vėl išaugo. 

Lietuvos tarnybos teigia, kad padažnėjo ir bandymų gadinti tvorą, o prie to prisideda ir ginkluoti bei uniformuoti Baltarusijos pasieniečiai.

Nors pats barjeras yra Lietuvos teritorijoje, gadinančių tvorą asmenų sulaikyti kol kas nepavyko.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *