Lietuva – laimingiausia iš kaimyninių šalių, rodo Jungtinių Tautų tyrimas

Фото BFL/Ирмантаса Гялунаса

Laimingiausia pasaulio šalimi trečius metus iš eilės išlieka Suomija, o Lietuva užima 41 vietą ir yra laimingiausia tarp kaimynų, rodo Jungtinių Tautų (JT) kovo viduryje paskelbta ataskaita.

Pasaulio laimės indekse (World Happiness Report) Lietuva šiemet pakilo iš 42 į 41 poziciją ir lenkia Lenkiją (43 vieta), Estiją (51 vieta) ir Latviją (57 vieta). Rusija šiame tyrime užima 73, Baltarusija – 75 vietą.

Tarp laimingiausių valstybių dominuoja Šiaurės šalys: pirmąją vietą išlaiko Suomija, antroje yra Danija, trečioje – Šveicarija, ketvirtoje – Islandija, penktoje – Norvegija. Dešimtuke taip pat yra Nyderlandai, Švedija, Naujoji Zelandija, Austrija ir Liuksemburgas.

Mažiausiai laimingi gyventojai buvo Afganistane ir Afrikos valstybėse.

Pasaulio laimės indeksą Jungtinės Tautos skelbia nuo 2012 metų. Šiame tyrime 156 šalys vertinamos pagal tai, kiek laimingi jaučiasi jų gyventojai. Duomenys šiemetiniam Pasaulio laimės indeksui buvo renkami 2018 ir 2019 metais.

Sąrašas sudaromas remiantis įvairiais veiksniais: vienam gyventojui tenkančia BVP dalimi, duomenimis apie gyventojų sveikatą ir medicinos prieinamumą, socialines pašalpas, pilietines laisves ir korupcijos paplitimą.

Pirmą kartą tyrime išskirti miestai, iš Lietuvos minimi Vilnius ir Kaunas. Vertindami esamą situaciją, laimingiausi jautėsi Suomijos sostinės Helsinkio gyventojai, Kaunas buvo 66-oje, Vilnius – 72-oje vietoje.

Taip pat Vilnius užėmė trečią poziciją pagal tai, kaip pasikeitė subjektyvus gyventojų gerovės vertinimas, palyginti su 2005–2013 metų laikotarpiu.

JT tyrimo dalis apie miestų situaciją remiasi nuo 2005 metų „Gallup World Poll“ atiekamų apklausų duomenimis. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *