Lietuva, Lenkija ir Ukraina kuria „Liublino trikampį“

Nuotrauka urm.lt

Lenkijos mieste Liubline antradienį vyks Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame bus aptarta saugumo situacija regione ir Ukrainos reformų procesas.

Ministrai taip pat ruošiasi pasidalinti nuomonėmis apie Rusijos veiksmus regione, situaciją Baltarusijoje prieš prezidento rinkimus.

Anot Užsienio reikalų ministerijos, ministras Linas Linkevičius kartus su kolegomis Jaceku Czaputowicziumi (Čaputovičiumi) ir Dmytro Kuleba pasirašys susitikimo deklaraciją, kuria šalys sutaria steigti „Liublino trikampį“.

„Liublino trikampio“ tikslas – stiprinti bendradarbiavimą saugumo srityje, gilinti trišalius karinius ir gynybos ryšius pilnai išnaudojant NATO ir Europos Sąjungos (ES) teikiamą potencialą, vystyti ES Rytų partnerystės iniciatyvą bei paramą Ukrainos reformų procesui, perduodant įgytą Lenkijos ir Lietuvos patirtį, teigia ministerija.

Įgyvendinant deklaraciją bus rengiami reguliarūs ministrų trišaliai susitikimai ir užsienio reikalų ministerijų atstovų konsultacijos.

Ministrai taip pat apsilankys Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos bendros brigados štabe Liubline, susitiks su jos vadais, karininkais ir kariais, taip paminėdami brigados štabo formavimo pradžios metines. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.