Lietuva nepripažins okupuotose Ukrainos teritorijose rengiamų referendumų – Seimas

Nuotrauka BNS

Lietuva nepripažins Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose rengiamų referendumų rezultatų, ketvirtadienį paskelbė Seimas.

Be to, Šengeno valstybės raginamos neįsileisti rusų turistų.

„Rusijos Federacijos planuojami surengti neteisėti referendumai laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose yra aiškus tarptautinės teisės, Jungtinių Tautų Chartijos ir Ukrainos Konstitucijos pažeidimas, ir (Seimas) pareiškia, kad niekada nepripažins jų rezultatų“, – teigiama priimtoje rezoliucijoje.

Už ją balsavo 116 parlamentarų, niekas nebuvo prieš ir nesusilaikė.

Rezoliucijoje tarptautinė bendruomenė raginama įspėti valstybę agresorę – Rusiją – ir jos aukščiausią politinę vadovybę neorganizuoti ir nevykdyti laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose neteisėtų referendumų, nepripažinti jų, taikyti sankcijas už neteisėtų referendumų organizavimą ir siekti, kad juos organizavę asmenys būtų patraukti atsakomybėn.

Seimas taip pat kreipėsi į Šengeno erdvės valstybes, ragindamas jas prisidėti prie Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos sprendimo riboti Rusijos piliečių įleidimą į savo teritoriją.

Anksčiau skelbta, kad prorusiškos okupuotų sričių vadovybės šiemet planuoja surengti referendumus dėl Chersono ir Zaporižios prijungimo prie Rusijos. Donecko ir Luhansko regionų prokremliška valdžia taip pat sakė esanti suinteresuota prisijungti prie Rusijos.

2014 metais Maskva aneksavo Ukrainai priklausantį Krymą po šiame Juodosios jūros pusiasalyje surengto referendumo.

Didžioji dalis tarptautinės bendruomenės to plebiscito rezultato nepripažino.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *