Lietuva pagal sergamumą COVID-19 – šešta, pagal mirtingumą – 13-ta Europos Sąjungoje

Фото pixabay.com

Lietuva pagal naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus atsidūrė šeštoje, o pagal mirtingumą – 13-toje vietoje Europos Sąjungoje (ES), rodo ketvirtadienį paskelbti Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro (ECDC) duomenys.

Centro duomenimis, per pastarąsias dvi savaites Lietuvoje naujų susirgimų 100 tūkst. gyventojų teko kiek daugiau nei 540 atvejų.

Pagal šį rodiklį pirmasis Europos Sąjungoje yra Kipras, kur per tą patį laikotarpį 100 tūkst. gyventojų teko 1221 atvejis, antroji – Švedija su beveik 747 atvejais, trečia yra Kroatija su beveik 742 atvejų rodikliu.

Per pastarąsias dvi savaites milijonui Lietuvos gyventojų teko maždaug 57 mirtys nuo COVID-19. Pagal šį rodiklį šalis užima 13-tą vietą Bendrijoje.

Pirmojoje vietoje – Vengrija su beveik 317 mirčių milijonui gyventojų, antroji – Bulgarija su beveik 214 mirčių rodikliu, toliau sąraše – Lenkija su maždaug 183 mirtimis milijonui gyventojų.

Geriausi rodikliai tarp ECDC vertinamų valstybių ir toliau išlieka ES nepriklausančioje Islandijoje. Čia per pastarąsias dvi savaites 100 tūkst. gyventojų teko apie 23 naujai užsikrėtusiuosius, kaip ir prieš savaitę, čia neužfiksuota nė vienos mirties.

Tarp ES valstybių geriausi rezultatai – Suomijoje ir Portugalijoje, šiose šalyse 100 tūkst. gyventojų atitinkamai teko po maždaug 66 ir 67 užsikrėtusiuosius.

Portugalijoje milijonui gyventojų teko beveik penkios mirtys, Suomijoje – šešios.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *