Lietuva pirks beveik 1,4 mln. COVID-19 vakcinos dozių iš „CureVac“

Photo by focusonmore.com on Foter.com / CC BY

Vyriausybė trečiadienį pritarė, jog Lietuva įsigytų beveik 1,4 mln. dozių COVID-19 vakcinų iš Vokietijos farmacijos bendrovės „CureVac“.

Šių vakcinų pirkimą dar lapkritį svarstė kadenciją baigęs Ministrų kabinetas, tačiau, kaip trečiadienį nurodė Sveikatos apsaugos ministerija, „dėl galimai techninės klaidos“ Vyriausybės protokole tuomet nebuvo
nurodyta, kad pritariama vakcinos dozių įsigijimui pagal nustatytas proporcijas, t.y. pagal vadinamąjį pro rata principą. Taip pat nebuvo nurodyta ir konkretaus vakcinų kiekio.

„Vakar kaip tik gavome iš Europos Komisijos prašymą patvirtinti galutinį kiekį, ar Lietuva toliau laikysis pro ratą principo ir rezervuos tą 1,4 mln. kiekį. Mes siūlome nieko nekeisti, laikytis pro rata principo, tik šį kartą protokole jį užfiksuoti“, – posėdyje sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Lietuva yra nusprendusi pirkti vakcinas iš šešių kompanijų – „Moderna, „AstraZeneca“, „Janssen Pharmaceutica NV“, „Sanofi ir GSK“, „BioNTech ir Pfizer“ bei „CureVac“. Iš viso šiuo metu suplanuota pirkti apie 7,8 mln. dozių. 

Keli tūkstančiai pirmosios Europos Sąjungoje, „BioNTech ir Pfizer“ vakcinos dozių Lietuvą ir kitas šalis pasiekė per Kalėdas, pirmieji skiepijami medikai. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.