Lietuva pirmoji atėjo į pagalbą Ukrainai – V. Zelenskis

Nuotrauka BNS/ Žygimantas Gedvila

Lietuva yra pirmoji, atėjusi į pagalbą Ukrainai, antradienį kreipdamasis į Seimą sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Jūs buvote vieni pirmųjų, kurie atėjo į pagalbą Ukrainai, ir liekate tais, kurie daugiausia rūpinasi taika ir saugumu Europoje“, – sakė jis.

Ukrainos vadovas teigė, kad lietuvių pastangas ir nuoširdumą ukrainiečiai prisimins ilgai. Jis padėkojo Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ir premjerei Ingridai Šimonytei už jų vizitus jau į kariaujančią Ukrainą.

„Aš dėkingas jums, pone Gitanai (Nausėda – BNS), kad jūs pirmasis (…) priėmėte sprendimą ir perdavėte mums realią pagalbą, tai yra ginklus, „Stinger“ ir visa kita. Tai buvo lyderystės įrodymas“, – sakė V. Zelenskis kreipimosi taip pat klausiusiam Lietuvos prezidentui.

„Lietuvos tauta geriau nei visi kiti supranta, kaip okupantai gali sunaikinti laisvę ir kokia yra nepriklausomybės atkūrimo kaina“, – tvirtino Ukrainos prezidentas.

Anot jo, būtent tokia lyderystė reikalinga visam Europos kontinentui.

Kreipdamasis į Seimą V. Zelenskis teigė, kad Rusijos pradėtas karas Ukrainoje Europai iškėlė strateginį klausimą dėl vertybių, kiek jos dar svarbios.

„Ar iš tikrųjų vertybės, kurios po Antrojo pasaulinio karo tapo Europos pagrindu, dar yra gyvos? Ar jos jau atgyveno ir tegali būti muziejaus eksponatas turistams?“ – kalbėjo prezidentas.

Šį klausimą jis kėlė kalbėdamas apie Rusijos karių atliekamus civilių žmonių žudymus, kankinimus, prievartavimus.

Kreipdamasis į Seimą V. Zelenskis kalbėjo apie vertybes, klausdamas, kiek jos dabar svarbios šiuo metu.

Į Lietuvos Seimą jis kreipėsi nuotoliniu būdu pasijungęs tiesiogiai iš Kyjivo.

Nuotrauka BNS/ Žygimantas Gedvila

Po Ukrainos vadovo kreipimosi Lietuvos parlamentarai planuoja svarstyti ir priimti rezoliuciją, kuria smerkiama Rusijos vykdoma karinė agresija ir karo nusikaltimai Ukrainoje.

Tiesioginio Ukrainos vadovo kreipimosi Seime klausė ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Nuotrauka BNS/ Žygimantas Gedvila

Karinę invaziją į kaimyninę šalį Rusija pradėjo vasario 24 dieną. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad kariniu puolimu jo šalis siekia „denacifikuoti“ Ukrainą ir „demilitarizuoti“ šalį.

Per karo veiksmus Ukrainoje sugriauta daug civilių pastatų, iš rusų atkovotose teritorijose ukrainiečiai pranešė aptikę masines nužudytų civilių žmonių kapavietes, dalis jų buvo kankinti.

Nuo karo pradžios V. Zelenskis nuotoliniu būdu kreipėsi į daugelį pasaulio šalių parlamentų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *