Lietuva ragina įvesti sankcijas dėl A. Navalno įkalinimo

Nuotrauka PACE/ twitter.com

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ragina Europos Sąjungos (ES) ir pasaulio lyderius reaguoti į Rusijos teismo sprendimą skirti realią laisvės atėmimo bausmę iškiliausiam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui.

„Stalininis požiūris „nėra žmogaus, nėra problemos“ vis dar taikomas Rusijoje. Nuosprendis Navalnui, priimtas netikro teismo, nėra teisingumas, bet nusikaltimas prieš žmogaus teises ir demokratines vertybes. Aš raginu ES lyderius ir tarptautinę bendruomenę veikti. Sankcijos Rusijai grįžta ant stalo“, – parašė G. Nausėda socialiniame tinkle „Twitter“. 

Rusijos teismui antradienį skyrus realią laisvės atėmimo bausmę iškiliausiam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui, Europos Sąjunga (ES) nedelsiant turi spręsti dėl sankcijų už tai atsakingiems asmenims, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Gabrielius Landsbergis neatmeta galimybės, kad jei svarstymai ES užtruks, Lietuva gali pati pritaikyti sankcijas rusų opozicionieriaus suėmimą ir kalinimą inicijavusiems žmonėms.

„Turiu pripažinti, kad šis teismo sprendimas nenustebino. Praėjusią savaitę Briuselyje vykusiame bendrijos šalių užsienio reikalų ministrų posėdyje buvome išsakę, jog yra didžiulė tikimybė, kad Vladimiras Putinas dės visas pastangas, kad A. Navalnas liktų kalėjime. Buvo duotas pažadas, kad jei A. Navalnas liktų kalėjime, jei jam bus skirta reali laisvės atėmimo bausmė, Europa įves sankcijas“, – BNS sakė G. Landsbergis.

„Aš tikiuosi, kad tas pažadas buvo realus, todėl prie šio klausimo turi būti nedelsiant grįžta, nelaukiant kitos tarybos“, – pridūrė ministras.

Pasak G. Landsbergio, šį klausimą antradienį jis jau aptarė su Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrais.

„Manau, kad gali būti vieningų pareiškimų ir kreipimųsi į Europos bendraminčius. Jeigu matytume, kad sprendimai užtrunka ilgėliau, neatmetu galimybės, kad svarstytume ir apie nacionalinių sankcijų sąrašo papildymą tais žmonėmis, kurie prisidėjo prie A. Navalno įkalinimo“, – tvirtino G. Landsbergis

Maskvos teismas antradienį skyrė 3,5 metų laisvės atėmimo bausmę A. Navalnui, pripažinęs jį pažeidusiu anksčiau paskirtos lygtinės pusketvirtų metų bausmės sąlygas. Atsižvelgus į arešte praleistą laiką, A. Navalnas bendrojo režimo pataisos kolonijoje turės išbūti dvejus metus ir aštuonis mėnesius.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.