Lietuva siekia įsigyti 3 tūkst. km pjaunančios vielos, jos tiesimo darbus

Фото kam.lt

Lietuvai susidūrus su išaugusiais neteisėtos migracijos srautais, Turto valdymo ir ūkio departamentas paskelbė tarptautinį viešąjį pirkimą įsigyti pjaunančios vielos „Concertina“, jos tiesimo darbus, kitas tam reikalingas dalis.

„Šis pirkimas leidžia įmonėms pateikti pasiūlymus arba tik koncertinos tiekimui, arba tik montavimo dalių tiekimui, arba tik darbams, arba įvairioms šių dalių modifikacijoms. Tai, pavyzdžiui, įmonės galės pateikti pasiūlymus ir koncertinai, ir dalims, ir darbams“, – BNS sakė departamento vadovas Giedrius Griška.

Centriniame viešųjų pirkimų portale pirkimas paskelbtas sekmadienį. Pasiūlymus galima teikti iki mėnesio pabaigos.

„Šito pirkimo rezultatas bus preliminarios sutartys. Tai reiškia, kad nėra įsipareigojimo nupirkti viso kiekio, o pagrindinės sutartys bus sudaromos tik konkrečiam kiekiui, kiek reikės. Prioritetinis ruožas yra apie 100 kilometrų“, – teigė G. Griška.

Keliais sluoksniais tiesiamai 3 tūkst. kilometrų ilgio pjaunančiai vielai įsigyti numatyta skirti ne daugiau nei 16,15 mln. eurų, jos tiesimo darbams ketinama skirti iki 12,5 mln. eurų.

Papildomos dalys apima kuolus su dangteliais, rišimo vielas, sąvaržas, apkabas, kabes, įtempiamą vielą, vielos įtempėjus. Šioms dalims įsigyti numatyta iki 23,23 mln. eurų.

Praėjusią savaitę Turto valdymo ir ūkio departamentas skelbė du konkursus, ieškodamas, kas dviejuose penkių kilometrų pasienio ruožuose su Baltarusija galėtų nutiesti pjaunančią vielą „Concertina“.

Pasiūlymai buvo priimami iki pirmadienio.

Prieš kiek daugiau nei savaitę vielos tiesimas pasienyje buvo atnaujintas. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tuomet teigė, kad šiuo metu jos turima 140 kilometrų, o tokio kiekio, tiesiant vielą keliais sluoksniais, pakaktų padengti 20 kilometrų ruožą.

Pasak jos, šį darbą atlieka kariai, planuojama pasitelkti ir privatų sektorių.

Praėjusią savaitę iš Ukrainos atgabenta apie 30 kilometrų pjaunančios vielos. Tai dalis paramos, kurią Ukraina skyrė Lietuvai. Iš viso iš šios šalies turėtų būti atgabenta 100 kilometrų pjaunančios vielos.

Lietuva su Baltarusija turi 678 kilometrus sienos.

„Concertina“ pasienyje su Baltarusija tiesiama siekiant stabdyti neteisėtų migrantų srautą, einantį per šią šalį. Vėliau čia bus statomas ir keturių metų aukščio fizinis barjeras.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų. Daugelis jų yra iš Irako.

Lietuva kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *