Lietuva šiemet tikisi susitarti su Turkija dėl didesnės leidimų kvotos vežėjams

Lietuva ir Turkija siekia glaudžiau bendradarbiauti transporto srityje, be to, šiemet tikimasi susitarti dėl didesnių leidimų kvotos vežėjams, teigia Susisiekimo ministerija.

Pasak ministro Jaroslavo Narkevičiaus, pernai Lietuva ir Turkija pradėjo derybas dėl tarptautinio mišriojo krovinių vežimo, o šiemet tikimasi sutarti dėl didesnės leidimų kvotos. 

Penktadienį jis susitiko su Turkijos prekybos ministre Ruhsar Pekcan (Ruchsar Pekdžan).

„Siekiame dar aktyvesnio ekonominio bendradarbiavimo su Turkija oro, kelių transporto, logistikos srityse. Galime pasiūlyti gerai išvystytą infrastruktūrą, kurią Turkijos partneriai galėtų išnaudoti plėtrai“, – pranešime sakė J. Narkevičius.

Šiemet Lietuva iš Turkijos gavo 2 tūkst. leidimų dvišaliams ir tranzitiniams vežimams, 250 trečiųjų šalių leidimus bei 500 leidimų tuščioms transporto priemonėms, kuriais leidžiama įvažiuoti į Turkiją tuštiems vilkikams, BNS nurodė ministerija.

Anot jos, tikimasi ES trečiųjų šalių leidimų kvotą padidinti iki 700, o tuščioms transporto priemonėms – iki 1 tūkst. leidimų.

Lietuva siekia plėtoti tarptautinę transporto ir logistikos grandinę gabenant krovinius Šiaurės-Pietų transporto koridoriumi ir pakvietė Turkiją glaudžiau bendradarbiauti vystant konteinerinių pervežimų projektą „Vikingas“.

„Lietuvos geležinkeliams“ aktuali projekto „Vikingas“ plėtra sausumos ir jūrų keliu, o Turkijos partneriams siūloma organizuoti pervežimų „Vikingo“ maršrutu jūrinę dalį – užsiimti konteinerių gabenimu iš Turkijos iki Ukrainos uostų bei sujungti Turkijos ir Skandinavijos rinkas.

Ministerijos teigimu, Turkija išlieka svarbia partnere ir oro transporto srityje. Dažnesni skrydžiai į Lietuvos oro uostus atvertų lietuviams daugiau galimybių keliauti.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *