Lietuva steigs regioninį ES medicinos priemonių atsargų kaupimo centrą

Фото pixabay.com

Lietuvoje bus steigiamas regioninis Europos Sąjungos (ES) medicinos priemonių atsargų kaupimo centras – tam trečiadienį pritarė Vyriausybė. 

Europos Komisija (EK) planuoja steigti strateginį ES medicininių pajėgumų ir priemonių rezervą, kuris galėtų būti laikomas 4-6 ES valstybėse narėse. Pirmieji tokie centrai galėtų atsirasti artimiausiu metu, siekiant didinti ES pasirengimą kovai su antrąja koronaviruso banga.

„Nemažai šalių narių jau teikia paraiškas savo teritorijose steigti regioninius kaupimo centrus. Lietuva turi privalumų dėl patogios geografinės padėties, tai leistų, esant reikalui, aptarnauti kaimynines ES šalis nares“, – pranešime sakė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. 

Priimanti šalis, kurios teritorijoje būtų įsteigtas regioninis centras, būtų atsakinga už priemonių įsigijimą ir saugojimą, o EK reagavimo į nelaimes koordinavimo centras – už jų paskirstymą. 

Šių atsargų įsigijimui ir saugojimui numatoma skirti 100 proc. finansinę ES paramą. 

Daugiafunkciniai sandėliai būtų kuriami 3-7 metams. Priimančioji šalis turėtų užtikrinti asmeninių apsaugos priemonių ir ventiliatorių, o paskui vakcinų ir vaistų įsigijimą bei priemonių transportavimą. 

Lietuva planuoja oficialią paraišką EK Europos civilinės saugos ir humanitarinės pagalbos operacijų generaliniam direktoratui pateikti iki gegužės 29 dienos. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.