Lietuvoje darželius lanko per 500 vaikų, dirba beveik 800 darbuotojų – ministras

Фото BFL/Теодораса Бялюнаса

Pirmadienį sušvelninus karantino sąlygas ir daugiau tėvų pradėjus dirbti, darželius Lietuvoje pradėjo lankyti daugiau kaip pusė tūkstančio vaikų, juos prižiūri beveik 800 darbuotojų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus teigimu, iki šio karantino palengvinimo, veikė 75 vaikų grupės darželiuose, jas lankė iki 200 vaikų, kurių tėvai privalėjo eiti į darbą – medikai, policininkai ir pan.

Nuo pirmadienio leidus dirbti daugiau parduotuvių, lauko kavinėms, grožio salonams, Vyriausybė nurodė savivaldybėms pasirūpinti vaikų, kurių tėvai pradėjo dirbti, priežiūra.

„Pirmadienį tokių grupių atsidarė 147 Lietuvos darželiuose, daugiausia – miestuose, vakar (antradienį – BNS) jų buvo 156“, – trečiadienį per Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį sakė A. Monkevičius.

„Iki pirmadienio tokiose grupėse buvo iki 200 vaikų, pirmadienį – 526, vakar — 521“, – teigė jis.

Smarkiai išaugo darželių darbuotojų poreikis.

„Anksčiau dirbo 90 žmonių, dabar – 780. Iš jų pedagogų nėra daug, bet įsijungia labai daug aptarnaujančiųjų – reikia maitinti, reikia skalbti, prižiūrėti ir taip toliau“, – sakė ministras.

Į darbą grįžo tik tie darbuotojai, kurie nepriklauso rizikos grupėms.

„Planuojame, kai tik baigsis karantinas, su Sveikatos apsaugos ministerija detalizuoti sąlygas ir apsaugoti rizikos grupes žmones dėl vaikų skaičiaus grupėje, dėl patalpų, skalbimo temperatūrų, indų plovimo, kitų dalykų. Yra labai daug sąlygų. Visa tai įvertinę informuosime steigėjus“, – sakė A. Monkevičius.

Vaikų darželiai uždaryti kovo 16-ąją šalyje paskelbus visuotinį karantiną dėl koronaviruso plitimo.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.