Lietuvoje koronavirusui gydyti galbūt tinkamo deksametazono turime pakankamai – A.Veryga

Фото pixabay.com

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad deksametazonas, kuriuo Jungtinės Karalystės medikai pradės gydyti koronavirusu sergančius pacientus, yra senas ir žinomas vaistas, o jo Lietuvoje yra pakankamai.

„Vaistas yra seniai naudojamas medicinoje, jis daugeliui būklių naudojamas gydyti, tikrai nebrangus, paprastas, seniai žinomas vaistas“, – BNS antradienį sakė ministras.

„Jeigu jis tikrai yra efektyvus ir jį patvirtins kaip tinkamą gydyti, mums net kažko ypatingai stengtis nereikia, mes jo Lietuvoje tikrai turime, tai nėra joks deficitinis preparatas“, – teigė jis.

Ministras patikino, kad medikai šį vaistą gydymui nuo koronaviruso tikrai galės naudoti, kai tik bus patikrintas jo efektyvumas.

„Užtektų to, kad yra efektyvumas, aiškumas, kad jis padeda, tai mūsų medikai jį tikrai galės naudot“, – tvirtino A. Veryga.

Pasak jo, tam, kad būtų galima naudoti šį vaistą koronaviruso pacientų gydymui, būtina papildyti gydymo metodikas, iškart po to vaistą bus galima naudoti.

„Tai žinoma, kai tik gausim normaliai duomenis, patys medikai turi susipažinti. Kodėl gi ne, tai nesudėtingas sprendimas“, – kalbėjo ministras.

Jis pridūrė, kad Lietuvos medikai su JK kolegomis konsultuojasi ir keičiasi informacija, tačiau kol kas nenurodė, kada galima tikėtis sprendimo dėl deksametazono naudojimo.

Oksfordo universiteto mokslininkų grupės vadovaujamas tyrimas, apie kurio rezultatus pranešta antradienį, parodė, kad deksametazonas išgelbėjo trečdalį itin sunkiai sirgusių koronaviruso pacientų.

Apie tai paskelbęs britų sveikatos apsaugos ministras teigė, kad šiuo metu derinami formalumai, kad šiuo vaistu būtų galima gydyti koronavirusu sergančius žmones.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.