Lietuvoje nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis, bendras skaičius – 34

Nuotrauka vilnius.lt

Lietuvoje trečiadienio vakarą nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis, bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 34, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Asmuo šiuo metu izoliuotas ir gydomas Vilniuje, Santaros klinikose.

Pirminiais duomenimis, asmuo grįžo iš Jungtinių Arabų Emyratų jungiamuoju skrydžiu Nyderlanduose.

Kaip BNS informavo sveikatos ministro atstovė Lina Bušinskaitė, sulaukus pacientų arba jų artimųjų skundų, nuspręsta neskelbti nei paciento lyties, nei amžiaus.

„Skelbiame tą informaciją, kurią galime. Sulaukiame tiek mes, tiek medikai skundų is pacientų arba jų artimųjų, todėl nuspręsta skelbti tokią informaciją, kurią galime – vietą, kur gydomas, iš kokios šalies grižo, jei Lietuvoje užsikrėtė – įvardijama kaip vietinis“, – teigė ministro patarėja.

„Nebent patys pacientai nuspręstų, kad nori apie savo būklę ir t.t. plačiau teikti informaciją, bet tai turi būti jų sprendimas“, – pridūrė ji.

Ji taip pat teigė, kad detalesnę informaciją apie epidemiologinių tyrimų rezultatus – lankytinas vietas, kur buvo užsikrėtusieji – teiks Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Ministerijos teigimu, kiti aštuoni mėginiai yra neigiami.

Iki šiol visi Lietuvoje patvirtinti atvejai buvo įvežtiniai, išskyrus vieną, kuris patvirtintas trečiadienį, taip pat vieno Panevėžyje gydomo paciento būklė yra sunki.

Tuo metu pirmoji naujuoju koronavirusu užsikrėtusi moteris jau yra pasveikusi ir išleista namo.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *