Lietuvoje nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis

Фото pixabay.com

 Antradienio naktį Lietuvoje nustatytas dar vienas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Infekcija nustatyta iš Pietų Afrikos Respublikos grįžusiam pacientui, jis gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, pradėtas epidemiologinis tyrimas. 

Su šiuo atveju Lietuvoje iš viso patvirtinta 18 COVID-19 atvejų, visi jie – įvežtiniai. Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir išleista namo.

SAM primena, kad nuo šio pirmadienio žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, o ne tik iš konkrečių, kaip iki šiol, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas.

Grįžusiems iš užsienio šalių 14-os dienų saviizoliacija yra privaloma. Už reikalavimų nesilaikymą yra numatyta atsakomybė.

Šalyje paskelbus dviejų savaičių karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita.

Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *