Lietuvoje pradėta kariuomenės personalo vakcinacija

Vytenio bataliono ir vyr. srž. Audriaus Vitkausko nuotraukos

Lietuvos kariuomenėje šią savaitę pradėta personalo vakcinacija.

Kaip penktadienį pranešė kariuomenė, suderinus su Sveikatos apsaugos ministerija, kiekvieną savaitę kariuomenė gaus tam tikrą „AstraZeneca“ vakcinos kiekį, kuris paskirstomas po visas pagrindines Lietuvos kariuomenės įgulas.

Pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintus prioritetus, šiuo metu skiepijami budinčių pajėgumų kariai ir kariai vykdantys svarbias užduotis, kurioms atlikti būtinas bendravimas su kitais asmenimis. Kiek anksčiau paskiepyti karo medikai ir į misijas vykstantis personalas.

Vytenio bataliono ir vyr. srž. Audriaus Vitkausko nuotraukos

Pagal nustatytą tvarką asmenų vakcinavimą Lietuvos kariuomenėje organizuoja Logistikos valdyboje sukurtas Vakcinacijos operacijų centras, o vykdo Logistikos valdybos Dr. J. Basanavičiaus karo medicinos tarnybos medikai devyniose pagrindinėse Lietuvos kariuomenės įgulose – Rukloje, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune ir Šiauliuose.

Vytenio bataliono ir vyr. srž. Audriaus Vitkausko nuotraukos

Vakcinacijos procesą koordinuojantys kariai surenka norinčių skiepytis karių, valstybės tarnautojų ir darbuotojų skiepijimui pateiktą būtiną informaciją, užtikrina, kad į sąrašus nebūtų įtraukti vakcinuotis negalintys asmenys: jau paskiepyti, sergantys ar persirgę COVID-19, izoliuoti dėl aukštos rizikos kontakto. Tuomet suderinamas vakcinacijos laikas ir vieta, o skiepytis norą išreiškę asmenys informuojami, kur jiems atvykti.

Vieni pirmųjų nuo koronaviruso paskiepyti Karinėse jūrų pajėgose ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione tarnaujantys kariai. Pasak kariuomenės, jie į prasidėjusią vakcinaciją žvelgia pozityviai, suprasdami būtinybę apsaugoti save ir visuomenę nuo pandemijos keliamos grėsmės.

Vakcinacijos tvarkoje nustatyta, kad asmenys, kurie atsisako skiepytis, pakartotinai į skiepijamų sąrašus neįtraukiami – jei vėliau persigalvotų ir pareikštų norą skiepytis, jie būtų vakcinuojami savivaldybių vakcinacijos centruose prasidėjus visų gyventojų vakcinacijai.

Lietuvos kariuomenė šiuo metu taip pat teikia pagalbą Sveikatos apsaugos ministerijai ir kariuomenės transportu gavena vakcinavimui skirtas priemoness į gydymo įstaigas. Per visą pagalbos laikotarpį kariai skiepijimui reikalingomis priemonėmis padeda aprūpinti daugiau nei 60 sveikatos priežiūros įstaigų visoje Lietuvoje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *