Lietuvos atstovybei Taivane vadovauti paskirtas premjerės patarėjas P. Lukauskas

Nuotrauka BNS/ Irmantas Gelūnas

Rugsėjį Taivane planuojamoje atidaryti Lietuvos atstovybei vadovauti paskirtas Paulius Lukauskas, šiuo metu dirbantis ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės patarėju.

Apie tai trečiadienį BNS patvirtino vadovo atranką vykdžiusi Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

P. Lukauskas šiuo metu dirba premjerės patarėju strateginių reformų klausimais, anksčiau buvo Vyriausybės vicekancleris.

Dar anksčiau jis vadovavo verslumo ir eksporto plėtros agentūrai „Versli Lietuva“, dirbo derybų konsultantu, vadybininku, buvo visuomeninės organizacijos „Global Lithuanian Leaders“ valdybos nariu.

Lietuvos atstovybė turėtų būti atidaryta rugsėjį. Ji vadinsis Lietuvos atstovybe Taipėjuje, o ne Taivane. Tokia praktika tarptautinėje bendruomenėje nusistovėjo siekiant vengti užuominų apie palaikomus tarpvalstybinius santykius su sala, kurią Kinija laiko savo dalimi ir žada ilgainiui atsiimti.

Lietuvos pareigūnai taip pat pabrėžia, jog atidaroma atstovybė bus prekybinė, o ne diplomatinė.

Ėmus gilėti Lietuvos ir Taivano ryšiams, pernai rudenį Vilniuje buvo atidaryta Taivaniečių atstovybė.

Kinija tokį žingsnį palaikė Lietuvos parama Taivanui veikti kaip nepriklausomai valstybei ir sumenkino su šalimi diplomatinius ryšius, ėmėsi prekybos ribojimų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *