„Lietuvos geležinkeliai“ informavo M. Skuodį apie veiksmus dėl „Belaruskalij“ mokėjimų

Фото BNS/ Žygimantas Gedvila

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) teikė informaciją susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui apie bandymus susitarti dėl „Belaruskalij“ mokėjimų aptarnavimo po gruodžio 8-osios, kai įsigaliojo JAV sankcijos pastarajai bendrovei, rašo tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.

„Sienos“ žurnalistai teigia matę susirašinėjimą tarp LTG vadovo Manto Bartuškos, M. Skuodžio ir viceministrės Loretos Maskaliovienės. M. Bartuška ministrui ir viceministrei persiuntė detalų vienos fintech įmonės pasiūlymą, kaip po gruodžio 8-osios aptarnauti „Belaruskalij“ mokėjimus už kalio trąšų gabenimą. Laiškas  išsiųstas lapkričio 9 dieną.

LTG patvirtino „Sienai“ susirašinėjimo autentiškumą ir nurodė, kad mokėjimų platformos komercinis pasiūlymas dėl „Belaruskalij“ atsiskaitymų aptarnavimo po gruodžio 8 dienos buvo gautas lapkričio 8 dieną.

M. Skuodis neigė žinojęs apie LTG bandymus susitarti dėl „Belaruskalij“ mokėjimų aptarnavimo po gruodžio 8-osios.  Praėjusį penktadienį ministras pareiškė abejojantis, ar LTG vadovas toliau gali eiti pareigas, ir paprašė įmonės valdybos įvertinti M. Bartuškos veiksmus. LTG valdyba į posėdį rinksis gruodžio 14 dieną.

Jungtinių Valstijų sankcijos „Belaruskalij“ įsigaliojo praėjusį trečiadienį, tačiau trąšų tranzitas per Lietuvą nesustojo, nes „Belaruskalij“ dar lapkritį atlikus avansinius mokėjimus „Lietuvos geležinkeliams“. 

Lietuvos Vyriausybė jau įsigaliojus sankcijoms paskelbė siekianti nutraukti „Lietuvos geležinkelių“ sutartį su „Belaruskalij“, nors teigia, kad JAV sankcijos trąšų tranzitui Lietuvoje tiesiogiai nėra taikomos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *