Lietuvos ir Irako veiksmai sprendžiant migrantų krizę gali tapti pavyzdžiu – G.Landsbergis

Фото urm.lt

Irake viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad šalių bendradarbiavimas sprendžiant migracijos krizę gali tapti pavyzdžiu Europos Sajungai.

Jis Bagdade sekmadienį susitiko su Irako ministru pirmininku Mustafa al Kadhemi (Mustafa Kazemiu) ir užsienio reikalų ministru Fuadu Husseinu.

„Irako pasiryžimas padėti Lietuvai ir priimtos priemonės leidžia kalbėti apie sėkmingą modelį, kuris gali būti taikomas visos Europos Sąjungos lygiu panašioms krizėms spręsti“, – pranešime spaudai sakė G. Landsbergis.

„Tačiau matome ir dar daugiau potencialo ES ir Irako suartėjimui, politiniam dialogui, atsivėrimui srityse, kurios būtų abipusiai naudingos: švietimas, prekyba, dalijimasis patirtimi”, − pridūrė jis.

Irako piliečiai dominavo tarp pernai į Lietuvą per pasienį su Baltarusija atvykusių daugiau nei 4 tūkst. neteisėtų migrantų.

G. Landsbergis padėkojo kolegoms už aktyvų šalies įsitraukimą, sprendžiant migrantų grąžinimo klausimus, bei reguliarias Irako konsulų misijas į Lietuvą, siekiant identifikuoti piliečius, teigiama pranešime.

Anot Lietuvos užsienio reikalų ministerijos, ministrai aptarė pasiteisinusias priemones, sprendžiant migracijos klausimus, savanoriškai sugrįžusių irakiečių integravimosi procesą Irake ir dvišalio bendradarbiavimo galimybes.

G. Landsbergis taip pat atkreipė dėmesį, kad tik abiejų šalių pastangomis pavyko pažaboti neteisėtos migracijos srautus, tačiau, artėjant pavasariui, jie gali vėl išaugti, todėl svarbu toliau išlikti budriems, vykdyti informacinę kampaniją bei perspėti irakiečius nepakliūti į Baltarusijos režimo paspęstus spąstus, teigiama pranešime.

Ministras reiškė viltį, kad naujai formuojama vyriausybė tęs pradėtus darbus ir abi šalys įgyvendins konkrečius dvišalius projektus sienų apsaugos, gyventojų registravimo, švietimo, sveikatos apsaugos srityse.

Jis patikino, kad Lietuva ir toliau laikysis savo įsipareigojimų ir rems globalios koalicijos kovai prieš grupuotę „Islamo valstybė“ ir NATO sprendimus stabilumui Irake įtvirtinti.

Pirmadienį G. Landsbergis lankysis Irako Kurdistano regione, kur susitiks su jo lyderiais.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *