Lietuvos ir Izraelio užsienio reikalų ministrai aptarė tolesnį bendradarbiavimą

Nuotrauka urm.lt

Lietuvos ir Izraelio užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Gabi Ashkenazi (Gabis Aškenazis) ketvirtadienį telefonu aptarė tolesnį šalių bendradarbiavimą.

Užsienio reikalų ministerijos teigimu, tai – pirmas ministrų pokalbis po Izraelio kolegos paskyrimo ministru.

„Lietuvą ir Izraelį sieja ypatingi istoriniai ir kultūriniai ryšiai. Pasisakome už dar glaudesnius ryšius su Izraeliu, o taip pat – ir geresnį dialogą tarp Izraelio ir Europos Sąjungos“, – pranešime teigė L. Linkevičius.

Jis pokalbio metu pristatė Gaono metams paminėti skirtus planuojamus renginius, pakvietė kolegą, padėčiai leidžiant, apsilankyti Lietuvoje.

Ministrai taip pat aptarė dvišalių santykių aktualijas ir pažymėjo abipusį interesą stiprinti ryšius bei plėtoti politinį ir ekonominį bendradarbiavimą, ypač – gyvybės mokslų srityje.

Be kita ko, šalių diplomatijos vadovai taip pat kalbėjosi apie koronaviruso poveikį valstybėms ir apsaugos priemones, padėtį Artimuosiuose Rytuose, taikos proceso problemas.

„Izraelio ministras pabrėžė, kad Izraelis jaučiasi atsakingas už regiono stabilumą bei sieks išlaikyti gerus santykius su kaimyninėmis valstybėmis ir atnaujinti tiesiogines derybas su Palestina“, – rašoma pranešime.

Jame teigiama, kad ministras L. Linkevičius pažymėjo poreikį susilaikyti nuo vienašališkų veiksmų ir teigė, kad tik tiesioginėmis derybomis pasiektas dviejų valstybių sprendimas gali užtikrinti tvarią taiką regione.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.