Lietuvos ir Prancūzijos vadovai aptarė paramą Ukrainai, augančias energijos kainas

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį telefonu su Prancūzijos vadovu Emmanueliu Macronu (Emaniueliu Makronu) aptarė Rusijos karo Ukrainoje eigą, paramą Kyjivui, situaciją Zaporižios atominėje elektrinėje ir galimus Europos Sąjungos (ES) veiksmus didėjančių energijos kainų problemai spręsti.

Pokalbio metu prezidentas pabrėžė, kad būtina išlaikyti ir didinti karinės paramos tiekimo Ukrainai tempą, kadangi mūšio lauke yra sprendžiama ir visos Europos ateitis, pranešė Prezidentūra.

„Įsitikinome, kad Vakarų karinė parama, kartu su ukrainiečių herojišku pasipriešinimu brutaliam Kremliaus režimui, tampa lemiamu veiksniu šiame Rusijos kare. Turime kovoti su Rusijos energetiniu šantažu ir didinti paramą Ukrainai“, – sakė šalies vadovas.

Aptariant situaciją Zaporižios atominėje elektrinėje Lietuvos vadovas akcentavo, kad Rusijos kariniai veiksmai prie didžiausios Europoje atominės elektrinės kelia branduolinės katastrofos grėsmę.

Prezidentas teigė, jog tarptautinė bendruomenė turi aktyviai reikalauti Kremliaus išvesti karines pajėgas iš Zaporižios atominės elektrinės ir kitų okupuotų Ukrainos teritorijų.

G. Nausėda kalbėdamas su Prancūzijos vadovu taip pat pabrėžė, kad kaip galima greičiau būtina priimti bendrus ES sprendimus dėl kylančių energijos kainų. Pasak Lietuvos vadovo, europinės priemonės turėtų „panaikinti dujų ir elektros kainų priklausomybę“, taip pat nepažeisti bendrosios elektros energijos rinkos principų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *