Lietuvos ir Sakartvelo gynybos ministrai pasmerkė Rusijos agresiją

Nuotrauka Lithuanian MOD/ twitter.com

Tbilisyje viešintis krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas su Sakartvelo kolega Juansheriu Burchuladze pirmadienį paskelbė deklaraciją, smerkiančią Maskvos agresiją prieš Ukrainą ir Rusijos okupaciją dalyje Sakartvelo teritorijos.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), ministrai aptarė Rusijos karą prieš Ukrainą ir būtinybę visapusiškai palaikyti Ukrainą.

A.  Anušauskas susitikimo su Sakartvelo gynybos ministru metu išreiškė pagarbą dvidešimt keturiems kartvelams, kovojusiems ir žuvusiems Ukrainos pusėje.

A. Anušauskas pabrėžė, kad Sakartvelas yra vienas svarbiausių partnerių Rytų Partnerystės šalyse, o visapusiškai remdama šios šalies euroatlantinę integraciją Lietuva pasiruošusi toliau bendradarbiauti gynybos srityje, stiprinti savo indėlį į NATO programas.

„Mes remiame Sakartvelo euroatlantinės integracijos kelią ir visapusiškai prisidedame remdamiesi savo patirtimi ir ekspertize, priartinant Sakartvelo ginkluotąsias pajėgas prie euroatlantinių standartų“, – pranešime sakė ministras.

Jis taip pat paragino Sakartvelą toliau tęsti reformas.

Tbilisyje A. Anušauskas taip pat aplankė NATO remiamą Sakartvelo mokymo ir vertinimo centrą. Pasak ministro, Lietuva stiprins savo indėlį į NATO programas Sakartvele, taip pat toliau bus dirbama ir kitose srityse – karinio mokymo, pratybų, kibernetinio saugumo, privalomosios karinės tarnybos reformos.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *