Lietuvos ir Ukrainos parlamentų vadovai aptars situaciją dėl COVID-19 ir reformų pažangą

Фото BFL/ Паулюса Пяляцкиса

Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis antradienį su Ukrainos Rados pirmininku Dmytro Razumkovu aptars koronaviruso pandemijos valdymą ir reformų pažangą šioje šalyje.

Parlamentų vadovai bendraus nuotoliniu būdu.

„Nepaisant COVID-19 pandemijos, Ukrainos vyriausybė tęsia reformų kelią. Svarbu, kad reformų tempas nelėtėtų, ypač kovos su korupcija, teisės viršenybės srityse. Tikimės, kad ES tai įvertins ir atsižvelgs į Ukrainos ir visų asocijuotų Rytų partnerių lūkesčius gilinti sektorinį bendradarbiavimą ir laipsnišką integracija į ES vidaus rinką“, – pranešime teigia Lietuvos parlamento vadovas.

Anot jo, Rusija išnaudoja pandemiją tęsti agresijai Ukrainoje.

„Matome, kaip COVID-19 pandemiją Rusija išnaudoja tęsti agresiją Donbase ir įtvirtinti Krymo aneksiją. Sveikiname aktyvius Ukrainos žingsnius, siekiant taikaus konflikto Donbase sprendimo, bet nematome jų iš Rusijos ir jos remiamų separatistų, tad spaudimas ir sankcijos Rusijai turi būti išlaikytos“, – teigia V. Pranckietis.

Ukrainoje nustatyta per 37 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų, per 1 tūkst. žmonių mirė.

Rytų Ukrainoje nuo 2014 metų vyksta konfliktas tarp Kijevo pajėgų ir Rusijos remiamų separatistų, jo metu žuvo daugiau nei 13 tūkst. žmonių.

Neramumai Rytų Ukrainoje prasidėjo iš karto po Rusijos įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.