Lietuvos kariai Irake apšaudytą bazę paliko septynios valandos prieš išpuolį

Lietuvos kariuomenė trečiadienį pranešė, kad Irake tarnaujantys šalies kariai Irano apšaudytą bazę paliko maždaug septynios valandos prieš išpuolį.

„Visi kariai vakar vakare paliko bazę, persidislokavo į atsarginį rajoną, nes buvo gauta informacija dėl balistinių raketų grėsmės“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Gintautas Zenkevičius.

„Nurodymas palikti bazę vakar atkeliavo apie 17.30 val. Lietuvos laiku“, – teigė jis.

Pasak generolo, Erbilio ir Al Asado bazės iš Irano buvo apšaudytos po vidurnakčio Lietuvos laiku. Pastarojoje bazėje tarnauja šeši Lietuvos kariai, jie dalyvauja JAV vadovaujamos koalicijos misijoje, skirtoje apmokyti vietos pajėgas kovoti su grupuotė „Islamo valstybė“.

G. Zenkevičius teigė, kad per išpuolį nenukentėję Lietuvos kariai ir sąjungininkai sugrįžo į bazę trečiadienį ryte.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sakė, kad preliminariais duomenimis, per išpuolį nežuvo ir nebuvo sužeistas nė vienas sąjungininkų karys.

Gynybos štabo viršininkas teigė, kad Irano raketos pataikė į apšaudomas bazes, tačiau tikslūs infrastruktūros ir karinės technikos nuostoliai iki šiol nežinomi.

Dar devyni Lietuvos kariai tarnavo kitoje, NATO vadovaujamoje misijoje. Trys iš jų jau yra perkelti į Kuveitą, kiti kol kas lieka Irako sostinėje Bagdade.

R. Karoblis tvirtino, kad Lietuva nesvarsto vienašalio karių atitraukimo iš Irako ir dėl misijų ateities spręs su sąjungininkais.

Pasak G. Zenkevičiaus, Lietuvos kariai turi galimybę nuolat bendrauti su artimaisiais, su artimaisiais ryšį palaiko ir Gynybos štabas. Anot generolo, nė vienas karys kilus įtampai nepasiprašė būtų sugrąžintas į Lietuvą.

Iranas bazes apšaudė keršydamas JAV už įtakingo generolo nužudymą praėjusią savaitę.

R. Karoblis teigė, kad nukautas Qasemas Soleimani (Kasemas Soleimani) „tikrai yra prisidėjęs prie terorizmo skatinimo“.

„Buvo kalbama apie tai, ypač užsienio spaudoje, kad čia (Q. Soleimani nukovimas – BNS) buvo prezidento Donaldo Trumpo ambicijų patenkinimas. Tai tikrai nėra taip“, – sakė ministras.

„Yra supratimas, kad tas (amerikiečių – BNS) atsakas tikrai yra su priežastimis ir remiantis objektyvia žvalgybos informacija“, – pridūrė jis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *