Lietuvos kariai toliau saugos rizikingiausias pasienio vietas

Nuotrauka BFL/ Žygimantas Gedvila

Nuolatinės karių pajėgos lieka saugoti sieną rizikingiausiuose Lietuvos ir Baltarusijos pasienio ruožuose, trečiadienį pranešė Lietuvos kariuomenė.

Seimas antradienį 68 balsais „už“, penkiems parlamentarams buvus prieš ir 26 susilaikius priėmė nutarimą, kuriuo iki gruodžio 16 dienos 24 valandos Lietuvos pasienyje su Rusija ir Baltarusija įvedama nepaprastoji padėtis. Šiuo metu nepaprastoji padėtis iki rugsėjo 15 dienos imtinai galioja visoje šalies teritorijoje.

Anot kariuomenės, remiantis susitarimu su Vidaus reikalų ministerija kariai tęs darbą pasienyje.

Reaguojant į pernai kilusį nelegalių migrantų antplūdį iš Baltarusijos, šiame pasienyje rugpjūčio pabaigoje baigtas statyti apie 550 kilometrų ilgio fizinis barjeras – tvora ir pjaunanti viela.

Lietuva kaltina Minsko režimą nelegalios migracijos organizavimu ir vadina tai hibridine ataka.

Iš viso nuo praėjusių metų rugpjūčio 3 dienos, kai VSAT įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į Lietuvą neįleista daugiau kaip 14,6 tūkstančio. Dalis užsieniečių į šalį patekti bandė ne vieną kartą.

Praėjusiais metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *