Lietuvos kariuomenei perduota „Javelin“ raketų siunta iš JAV

Nuotraukos: Giedrė Alkema/ KAM

Lietuvai iš Jungtinių Amerikos Valstijų perduotos papildomos prieštankinių sistemų „Javelin“ raketos, kurių vertė šiek tiek didesnė nei 31 mln. JAV dolerių, trečiadienį pranešė Lietuvos kariuomenė.

Šios raketos yra Jungtinių Valstijų parama Lietuvai.

Krašto apsaugos ministerijos teigimu, Lietuva per artimiausią dešimtmetį iš JAV planuoja įsigyti raketų už 104 mln. JAV dolerių, iš kurių 13 mln. JAV dolerių sutartis buvo pasirašyta 2019 metų pabaigoje. Šiomis sistemomis, stiprinant Lietuvos gynybinius pajėgumus, bus papildomai aprūpinti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padaliniai.

„JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. Iš JAV gaunama ir įsigyjama prieštankinė sistema „Javelin“ ypač reikšmingai prisideda prie ilgalaikių Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų didinimo ir atgrasomojo poveikio stiprinimo“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas.

Pasak JAV ambasadoriaus Lietuvoje Roberto S. Gilchristo (Roberto Gilkristo), papildomos „Javelin” prieštankinių sistemų raketos „neabejotinai sustiprins Lietuvos sąveiką su JAV karinėmis pajėgomis“.

„Jos rodo tvirtą JAV įsipreigojimą mūsų sąjungininkų saugumui. (…) Sveikinu Lietuvos pastangas modernizuoti ir tobulinti savo ginkluotės pajėgumus“, – teigė jis.

„Javelin“ gali naikinti taikinius, esančius nuo 75 metrų iki 2,5 kilometro.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.