Lietuvos žvalgyba: Baltarusijos KGB pasitelkia intymius santykius verbuoti lietuvius

Общественное достояние, Ссылка

Lietuvos žvalgyba ketvirtadienį perspėjo, kad Baltarusijos KGB vis šiurkščiau veikia prieš lietuvius, o jiems verbuoti kartais pasitelkia intymius santykius, po kurių šantažuoja kompromituojančiomis nuotraukomis. 

„Baltarusijos valstybės saugumo komiteto (KGB) veiksmai prieš Lietuvos piliečius Baltarusijos teritorijoje įgauna vis grubesnės žvalgybinės veiklos požymių“, – rašoma Valstybės saugumo departamento ir karinės žvalgybos paskelbtoje ataskaitoje.

Anot dokumento, Lietuvoje nėra palankių sąlygų KGB darbuotojams veikti su diplomatine priedanga, todėl aktyviausią žvalgybinę veiklą prieš Lietuvos piliečius KGB vykdo Baltarusijos teritorijoje.

Lietuvos žvalgybos teigimu, KGB domina į Baltarusiją reguliariai vykstantys policijos, Vadovybės apsaugos tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, teisėjai, taip pat politikai, strateginių įmonių, valstybinių institucijų bei savivaldybių darbuotojai, žurnalistai.

„Informaciją apie į Baltarusiją atvykstančius Lietuvos piliečius KGB pradeda rinkti, vos tik jie pateikia vizos prašymą“, – rašoma grėsmių vertinime. 

Anot žvalgybos, KGB, verbuodamas į Baltarusiją vykstančius Lietuvos piliečius, nevengia šantažuoti, naudoti kompromituojančią informaciją, inscenizuoti ar pasinaudoti autoįvykiais, įstatymų, vizų taisyklių, sienos kirtimo procedūrų pažeidimais, taip pat taikyti metodą, vadinamą „medaus spąstais“, kai supažindinama su KGB bendradarbiaujančiais asmenimis intymiems santykiams užmegzti.

„Tokių grubių veiksmų tikslas yra įbauginti Lietuvos piliečius galimu teisiniu persekiojimu ir taip priversti juos bendradarbiauti su Baltarusijos žvalgybos tarnyba“, – rašoma dokumente.

Ataskaitoje aprašomas ir konkretus atvejis, kai Baltarusijos žvalgyba mėgino užverbuoti 34 metų lietuvį, dirbantį vienos iš Lietuvos valstybinių įstaigų duomenų bazių priežiūros specialistu.

Anot dokumento, atvykusį su draugais švęsti vieno iš jų gimtadienio, „Gardino bare Tomas susipažino su simpatiška, visą vakarą jam išskirtinį dėmesį rodžiusia baltaruse Jelena“.

„Nuo alkoholio apsvaigęs Tomas sutiko su mergina vykti į jos namus. Ryte į viešbutį grįžtantį Tomą sustabdė Baltarusijos milicijos pareigūnas, pareikalavo pateikti asmens dokumentus bei užsiminė, kad atlieka vagystės tyrimą“, – rašoma dokumente.

Anot Lietuvos žvalgybos, netoliese sėdinčiame automobilyje keli vyrai paaiškino, kad lietuvis įtariamas apvogęs Baltarusijos pilietę, jam parodytos moters bute darytos kompromituojančios nuotraukos ir pagrasinta jas perduoti žmonai.

Siekiant išvengti nemalonumų, lietuvis ragintas „papasakoti apie savo darbovietę, charakterizuoti bendradarbius, taip pat perduoti gyventojų duomenų bazės kopiją“.

„Grįžęs į Lietuvą Tomas elektroniniu paštu kreipėsi į Lietuvos žvalgybą, pranešė apie incidentą Baltarusijoje ir sulaukė pagalbos“, – teigiama ataskaitoje. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *