Ligoninės turėjo skiepyti tiesiogiai su COVID-19 gydymu dirbančius medikus – ministras

Nuotrauka santa.lt

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad ligoninės, gavus pirmąją vakcinos nuo koronaviruso siuntą, pirmiausia turėjo skiepyti su COVID-19 gydymu dirbančius medikus.

„Mes, ministerija ir Vyriausybė, tikrai nesikišome į konkrečių darbuotojų sąrašus, tiesiog su ekspertais buvome pateikę labai aiškų prioritetą, kad pirmoji partija turi būti skirta išskirtinai medikams ar darbuotojams, kurie tiesiogiai susiję su COVID-19 ligos gydymu ir veikimu karštuose taškuose“, – žurnalistams trečiadienį sakė A. Dulkys.

Santaros klinikose šiomis dienomis paskiepyti nuo koronaviruso buvo ir žinomi šeimos gydytojai Vytautas Kasiulevičius ir Valerijus Morozovas.

Gydymo įstaiga teigia, kad vakcinavimas buvo vykdomas pagal rekomendacijas, tačiau kartais darbuotojai dėl įvairių priežasčių skiepytis neatvykdavo, tad tuomet į jų vietą buvo kviečiami kiti. 

Santaros klinikų sprendimą skiepyti šiuos šeimos gydytojus sukritikavo Lietuvos šeimos gydytojų profesinės sąjungos pirmininkė Toma Kundrotė, kadangi ne visi su COVID-19 gydymu susiję medikai sulaukė skiepo.

Lietuva iki šiol yra gavusi dvi kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ pagamintos vakcinos siuntas, iš viso – 20 tūkst. 475 dozes. Šiuo metu laukiama ir trečiosios siuntos, ji turėtų Lietuvą pasiekti kitą savaitę.

Skiepijimo procesas šalyje pradėtas sekmadienį.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.