Ligos išmoką tėvams už izoliacijoje esančius vaikus siūloma mokėti ir be specialaus režimo

Фото BFL/Андрюса Уфартаса

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo ligos išmoką tėvams už izoliacijoje esančius kontaktą su sergančiuoju turėjusius vaikus mokėti ir tais atvejais, kai mokykloje nėra paskelbtas infekcijų plitimą ribojantis režimas.

Kaip BNS penktadienį sakė socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio patarėja Eglė Samoškaitė, šiuo metu ir nedarbingumą, ir ligos išmoką už izoliacijoje esantį vaiką tėvai gali gauti tik tuomet, kai ugdymo įstaigoje paskelbiamas toks režimas.

Be to, išmoka gali būti mokama tik už darželinukus, priešmokyklinukus ir pradinukus.

Jei tokio režimo nėra, tėvai gali pretenduoti tik į nedarbingumą – tai reiškia, kad tuo metu, kai tėvai prižiūri vaiką, turi teisę neiti į darbą, tačiau už tai jiems nėra mokami pinigai.

Infekcijų plitimą ribojantis režimas, anot ministro patarėjos, yra laikinas kontaktinio ugdymo nutraukimas klasei, kelioms klasėms ar visai mokyklai, tačiau jis būti skelbiamas tik suderinus su savivaldybe.

„Norime kad tokiais atvejais tėvai gautų ne tik nedarbingumą, bet ir ligos išmoką tuo laikotarpiu, kai vaikui dėl koronaviruso grėsmės yra paskiriama izoliacija. (…) Siūlysime Seimui, kad ligos išmokos būtų išmokamos visiems tėvams ir už ankstesnius laikotarpius iki įstatymo pakeitimo įsigaliojimo“, – sakė ji.

Tai taip pat reiškia, kad ligos išmoką galės gauti ir tie tėvai, kurių atžala sąlytį turėjo ne mokyklos aplinkoje, priešingai nei yra dabar.

Ji taip pat pabrėžė, kad šiuo metu galiojanti tvarka, kuomet Nacionalinis visuomenės sveikatos centras tėvams gali suteikti galimybę gauti nedarbingumą už saviizoliacijoje esantį vaiką iki 14 metų, yra prieštaraujanti įstatymams. Nesvarbu, ar mokykloje galioja specialus režimas, ar ne, nedarbingumas tėvams turi būti suteiktas tik už ankstyvojo ir pradinio ugdymo procese dalyvaujančius vaikus.

„Šiuo metu galiojantis įsakymas yra keičiamas, nes 14 metų įstatyme yra nurodomi tik prie sergančių vaikų, kai juos slaugo tėvai, globėjai ar dirbantys seneliai. Tuo tarpu saviizoliacijai ar kitais atvejais nėra tokio dalyko kaip 14 metų, yra pradinio ugdymo pabaiga – ketvirtokas yra vyriausias asmuo, už kurį tėvai turėtų gauti nedarbingumą, ligos išmoką“, – aiškino ministro patarėja.

Anot jos, šiuo metu yra susidariusi situacija, kai poįstatyminis teisės aktas prieštarauja įstatymui.

„Yra atsiradusi klaida“, – komentavo E. Samoškaitė.

Be kita ko, ministro patarėja priminė, kad izoliaciją paskirti vaikui gali tik NVSC, priešingu atveju tėvams nebus skiriamas nei nedarbingumas, nei ligos išmoka.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.