„Linava“: pasienyje su Baltarusija įstrigę 2 tūkst. vilkikų

Nuotrauka BFL/ Teodoras Biliūnas

Dėl Muitinės departamento sugedusių serverių ir neveikiančių informacinių sistemų krovinių vežėjai yra įstrigę Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje – šiuo metu ten stovi beveik 2 tūkst. transporto priemonių su gabenamais kroviniais, kurie negali pajudėti nei pirmyn, nei atgal, teigia Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“.

Muitinės departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Vitas Volungevičius BNS patvirtino, kad sistema yra sutrikusi, tačiau ją tikimasi sutvarkyti iki trečiadienio vakaro.

Asociacijos prezidento Romo Austinsko teigimu, jau antrą parą per Lietuvos ir Baltarusijos pasienį negali pravažiuoti nei Lietuvos, nei užsienio šalių vežėjai.

„Kroviniuose yra ir greitai gendantys produktai, pavyzdžiui, maisto prekės ir kiti svarbūs kroviniai ekonomikai, prekybai. Nesprendžiama ir tuščių vilkikų problema – jų taip pat nepraleidžia. Dėl eilių pasienio punktuose labiausiai kenčia vairuotojai, kurie gabena krovinius, nes jie negali nei sugrįžti namo, nei pavalgyti, nei gamtinių reikalų atlikti kaip normalūs žmonės, nes priversti laukti“, – teigiama pranešime. 

Pasak Muitinės departamento atstovo, vilkikų pralaidumas sulėtėjo, nes dėl techninio gedimo sutrikus sistemoms, jų deklaracijos pateikiamos popieriniu, o ne elektroniniu būdu. 

„Pas mus serveriai yra sutrikę, muitinės informacinių sistemų centro specialistai tvarko juos. Jie bandys iki darbo pabaigos sutvarkyti, tačiau dėl to muitinės darbas nesustojo, veikla vykdoma, deklaracijos priimamos popieriniu būdu. (…) Anksčiau deklaracijos buvo pateikiamos elektoriniu būdu“, – teigė V. Volungevičius. 

„Linavos“ prezidiumo narys, ryšių su užsienio šalimis komiteto pirmininkas Olegas Tarasovas teigė, jog viena para prastovos vilkikui kainuoja 300 eurų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.