Lukiškių aikštės paplūdimys Vilniuje bus išardytas trečiadienį

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Lukiškių aikštės paplūdimys Vilniuje bus išardytas trečiadienį, pranešė sostinės savivaldybė.

Pasak savivaldybės, darbai prasidės trečiadienio ankstyvą rytą ir turėtų tęstis iki vėlaus vakaro – paplūdimio smėlis bus pervežtas į kitus Vilniaus paplūdimius.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigia, kad daug diskusijų sukėlęs paplūdimys „visiems pasiuntė žinią apie Vilnių“, kad tai yra „miestas, kuriame laisvė ir vaikų džiaugsmas laimi prieš biurokratijos tironiją“.

1660 kvadratinių metrų ploto paplūdimys birželio pabaigoje supiltas Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto, tam panaudota apie 300 kubinių metrų smėlio, čia pastatyti gultai, hamakai, padaryta tinklinio aikštelė. 

Šis sprendimas sulaukė aštrių visuomenės ir politikų diskusijų, kritikai teigė, kad toks projektas yra netinkamas Lukiškių aikštei, taip pat priekaištaujama dėl to, kad planuojant projektą nebuvo tartasi nei su visuomene, nei su savivaldybės taryba ar administracija. 

Reaguodamas į paplūdimį, Seimas priėmė specialų Lukiškių aikštės įstatymą, nustatantį, kad tai yra pagrindinė šalies reprezentacinė aikštė su Vyčio monumentu, erdvė būti tvarkoma užtikrinant rimtį bei deramą pagarbą kovotojams ir sukilėliams, o jos naudojimas negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *