„Luminor“: 2020 metais nepavyks išvengti recesijos

Фото BFL/Вигинтаса Скарайтиса

Dėl koronaviruso protrūkio ir paskelbto karantino Lietuvos ekonomikai 2020 metais greičiausiai nepavyks išvengti recesijos, tačiau 2021 metais turėtų būti fiksuojamas stiprus bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas, prognozuoja „Luminor“ ekonomistai.

Jų vertinimu, šiemet Lietuvos ekonomika turėtų susitraukti apie 2,5 proc., tačiau kitais metais augimas turėtų siekti iki 6,5 procento.

„Recesija šiemet praktiškai yra neišvengiama, tačiau darant prielaidą, kad virusas bus suvaldytas iki birželio mėnesio, 2021 metai turėtų būti pakankamai įspūdingi“, – ekonomikos prognozių pristatymo konferencijoje sakė „Luminor“ ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Anot jo, „Luminor“ ekonomistai, skelbdami savo prognozes, darė prielaidą, kad virusas bus suvaldytas iki birželio mėnesio.

„Virusai ateina ir praeina. Žmonės sugeba jo plitimą arba sukontroliuoti, arba išranda vakciną. Yra didelė tikimybė, kad virusas truks tik apie porą ketvirčių ir jau birželio mėnesį matysime kitą situaciją“, – sakė Ž. Mauricas.

„Savo prognozes darėme su prielaida, kad viruso epidemija bus suvaldyta iki birželio mėnesio. Tai yra nei optimistinė, nei pesimistinė prognozė“, – teigė jis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.