„Maisto bankas“ ukrainiečiams pradėjo dalinti korteles maistui

Nuotrauka maistobankas.lt

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ukrainiečiams karo pabėgėliams pradėjo dalinti 115 eurų vertės korteles maistui, pageidaujančių jas gauti jau yra apie 12 tūkstančių, trečiadienį pranešė nevyriausybinė organizacija.

Anot jos atstovų, tokia parama žmonėms suteikia daugiau laisvės, kiekvienas galės įsigyti maisto pagal savo individualius poreikius.

„Dauguma Ukrainos žmonių prasidėjus karui iš savo namų išbėgo taip, kaip stovi – net nespėję pasiimti svarbiausių daiktų. Beveik pusę į Lietuvą atvykstančių pabėgėlių sudaro mamos su vaikais. Labai svarbu, kad karo siaubą patyrę žmonės, o ypač vaikai, galėtų bent jau maitintis pilnavertiškai, kad jų racionas ne per daug skirtųsi nuo to, ką buvo įpratę valgyti“, – sakė „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius.

„Maisto bankas“ negali individualiai atliepti kiekvieno asmeninių mitybos poreikių, todėl nusprendėme nupirkti ir žmonėms dalinti prekybos tinklų korteles. Vienoje kortelėje yra 115 eurų, vieną kortelę skiriame vienam šeimos asmeniui, todėl bent pagrindinius bazinius poreikius su šia parama šeimos tikrai galės patenkinti“, – teigė jis.

Anot S. Gurevičiaus, ukrainiečiai šią pagalbą priima ypač džiugiai.

Kortelių pirkimui „Maisto bankas“ jau išleido 1,1 mln. eurų, paaukotų Lietuvos žmonių. Dar 17 tūkst. kortelių planuojama pirkti iš valstybės skiriamų lėšų.

Vis dėlto organizacija pabrėžia, kad Ukrainos pabėgėlių skaičius nuolatos auga, todėl ragina gyventojus aukoti, kad jas ir toliau galėtų gauti visi, kuriems jos yra reikalingos.

„Mums labai padeda geros valios žmonės, aukojantys portale aukok.lt, tačiau pabėgėlių skaičius kasdien auga po tūkstantį ar net du. „Maisto banko“ komanda pasiryžusi nesustoti ir dalinti paramą kiekvieną dieną, tačiau tam yra viena kliūtis – lėšų stygius. Todėl jeigu dar tik yra žmonių ar verslo įmonių, kurios galėtų prisidėti – labai prašome nesustoti aukoti. Tik jūsų pagalbos dėka „Maisto bankas“ ir toliau galės padėti Ukrainos žmonėms Lietuvoje. Taip pat jeigu yra įmonių, turinčių maisto, kurį būtų galima gabenti į Ukrainą – susisiekite su „Maisto banku“, – prašo organizacijos vadovas.

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ šiuo metu ukrainiečiams Lietuvoje jau yra išdalinęs daugiau nei 26 tūkst. maisto paketų, į Ukrainą išsiuntęs 17 furgonų su įmonių paaukotu vandeniu, miltais, konservais, košėmis, saldumynais, vaikišku maistu, gyvūnų pašarais.

Per šią savaitę planuojama išdalinti ir daugiau nei 15 tūkst. maisto kortelių. Kortelę norintys gauti ukrainiečiai turi pildyti registracijos anketą svetainėje www.maistobankas.lt ir laukti SMS žinutės su pakvietimu atvykti ir ją atsiimti.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *