Masiškai netirti medikų dėl koronaviruso buvo klaida, pripažįsta S. Skvernelis

Photo by DFID — UK Department for International Development on Foter.com / CC BY

Tai, kad šalies medikai nuo pradžių masiškai nebuvo tirti dėl koronaviruso, galima laikyti klaida, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Gal tai ir klaida yra, gal ir taip galima pavadinti. Matyt, reikėjo iš karto numatyti pakankamą kiekį tyrimų ir algoritmą mūsų medikų testavimui. Kas septynios ar kas penkios paros – kaip pasakys specialistai. Visuotinis tų žmonių testavimas, kurie pirmosiose linijose kovoja – tą reikėjo daryti“, – laidai „DELFI Dėmesio centre“ ketvirtadienį sakė premjeras.

Jis žadėjo, jog medikai, taip pat pareigūnai ar kiti asmenys, tiesiogiai susiduriantys su koronavirusu, artimiausiu metu bus pradedami masiškai tirti.

„Mes tą nedelsiant pradėsime daryti. Matyt, tai viena iš didžiausių problemų, nes matome, kad iškritus vienam medikui atsiranda tos pačios problemos, ką mes aptarėme: užsidaro skyriai, korpusai. Bet jeigu ši problema išsiplės į medicinos įstaigas dar didesniu mastu, tai tiesiog dar neprasidėjus pacientų antplūdžiui mes nebeturėsime medikų“, – sakė S. Skvernelis. 

„Tai liečia ir kitas tarnybas. Dėl to testavimas tų žmonių, tų pareigybių būtinas“, – pridūrė Vyriausybės vadovas.

Lietuvą ketvirtadienį pasiekė dar 10 tūkst. reagentų koronaviruso tyrimams, Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad šiuo metu yra užsakyta dar beveik 300 tūkst. reagentų. 

S. Skvernelis pabrėžė, kad užsitikrinus pakankamą reagentų kiekį, šiuo metu svarbiausia užtikrinti, kad daugiau tyrimų pajėgtų atlikti laboratorijos.

„Taip pat svarbu dabar užtikrinti laboratorinius pajėgumus, ar jie atitiks lūkesčius, kurie reikalingi keičiantis situacijai kalbant apie viruso plėtrą šalies viduje“, – sakė jis.

Premjeras taip pat pripažino, kad tai, jog Lietuva pasirinko kelią atlikti mažiau testų ir labiau orientuotis į žmonių kontaktų mažinimo sprendimus, iš dalies lėmė ir reagentų trūkumas, bet jis, pasak S. Skvernelio, atsirado ne dėl pavėluotų užsakymų, o dėl logistikos problemų. 

„Aišku, trūkumas jis buvo. Bet ne dėl to, kad nenorėjo pirkti ar nepirko, Tiesiog, buvo padaryti sprendimai ir tų sprendimų įgyvendinimui galbūt logistiškai buvo problema, nepagalvota, kad vienu metu jų reikės visiems ir visi norės vienu metu įsigyti“, – tvirtino ministras pirmininkas.

Atremdamas Vilniaus savivaldybės vadovų kritiką, kad tyrimų vilniečiams neretai tenka laukti tris paras, jis pabrėžė, kad šie mėginiai „nėra gendantys per tris ar dvi dienas“, o laboratorijų pajėgumai jau stiprinami.

Naujausiais oficialiais duomenimis, Lietuvoje yra patvirtinta 290 susirgimų koronavirusu COVID-19. Keturi žmonės mirė.

Lietuvoje įvestas karantinas, draudžiama atvykti į šalį užsieniečiams, išvykti iš jos Lietuvos piliečiams, neveikia didžioji dalis įstaigų, išskyrus maisto prekių parduotuves, vaistines, degalines.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *