Matematikos žinių patikrinime abiturientų vidurkis siekė tik 40 proc.

Nuotrauka pixabay.com

Balandžio viduryje surengtame matematikos žinių patikrinime abiturientų vidurkis siekė tik 40 proc. iš visų galimų taškų, informavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Pasak ministerijos, elektroniniame žinių patikrinime balandžio 12–13 dienomis dalyvavo 14 tūkst. arba 80 proc. valstybinį matematikos brandos egzaminą pasirinkusių studentų – iš viso egzaminą pasirinko 16,7 tūkst. abiturientų.

Atlikus testą, mokiniams buvo suteikta informacija ne tik apie surinktus jų taškus, bet ir apie galimą uždavinių sprendimo būdą, ir sritis, kuriose jiems dar reikia stiprinti savo žinias.

„Daugiausia taškų surinko vienas procentas dalyvavusių mokinių. Tai patvirtina daugiametę matematikos brandos egzamino rezultatų tendenciją. Tačiau vidutiniškai surinktų taškų vidurkis – 40 proc. nuo galimų – rodo, kad vis tik reikia skirti laiko atidžiau pasirengti brandos egzaminui“, – sakoma ministerijos pranešime.

Iš viso patikrinime buvo galima surinkti 22 balus, BNS informavo ministerija.

Pasak ministerijos, rezultatai rodo, jog „pasirengti egzaminui reikėtų stipriau, išnaudojant ir papildomų konsultacijų galimybes“. Joms numatyta beveik 400 tūkst. eurų, konsultacijoms leidžiama skirti ir lėšas, numatytas sunkumų dėl nuotolinio mokymo patiriantiems moksleiviams – tam suplanuota dar 1,3 mln. eurų. 

Mokyklos šią savaitę gaus apibendrintas mokinių rezultatų ataskaitas pagal tematikos ir gebėjimų pjūvius, taip pat ir apie kiekvieną uždavinį.

Ministerija tikisi, kad ši informacija padės ruošiantis brandos egzaminui, skiriant tikslingas užduotis ir aiškinant jų sprendimo būdus.

Matematikos valstybinis brandos egzaminas vyks birželio 18 dieną.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *