Meteorologai įspėja dėl mažiausiai pusantros paros truksiančio snygio, pūgos

Фото pixabay.com

Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) atstovai įspėja, kad mažiausiai iki antradienio vakaro Lietuvoje, ypač pietrytiniuose rajonuose, gausiai snigs, dėl stiprių vėjų laukia pūga, o naktimis dėl artimos nuliui temperatūros formuosis plikledis.

Kaip BNS pirmadienį sakė LHMT sinoptikė Edita Gečaitė, aktyvus ciklonas Lietuvos pietinius rajonus pasieks pirmadienio pavakarę.

„Jau šiandien vietomis smarkiai prisnigs pietiniuose rajonuose, o artimiausią parą prognozuojame, kad naktį ir dieną daug kur, didžiausia tikimybė – rytinėje šalies pusėje, numatomas smarkus sniegas“, – teigė E. Gečaitė.

„Tai yra pavojingas reiškinys, informacija apie tai bus perduota visoms institucijoms“, – pridūrė sinoptikė.

Anot jos, antradienio naktį temperatūrai vietomis nukritus iki -4 laipsnių, plikledis formuosis daugelyje šalies rajonų, dienos metu plikledis taip pat laikysis, slidu bus ir dėl iškritusio gausaus sniego.

„Antradienio rytą stiprės vėjas, pradedant nuo pietinių rajonų, gūsiai ryte pietiniuose rajonuose kai kur sieks 15 metrų per sekundę, o dieną jau daugelyje rajonų – 15–19 metrų per sekundę. Todėl intensyviai sningant daugelyje rajonų bus ir pūga, bus prastas matomumas“, – įspėjo LHMT specialistė.

Sniego toliau laukiama ir trečiadienio naktį, jo turėtų iškristi kiek mažiau, gausiausiai snigs šiaurės rytinėje šalies pusėje. Pasak E. Gečaitės, trečiadienio naktį vėjo gūsiai taip pat sieks 15–19 metrų per sekundę, todėl pustys.

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda“ informavo, kad kelias dienas truksiančio snygio laukiama nuo pirmadienio 16–17 val., o per artimiausias tris paras sniego danga gali išaugti iki 30 centimetrų.

„Primename – jei per dvylika ar mažiau valandų iškrenta 20–30 mm kritulių, snygis jau yra stichinis, o jei per tiek pat laiko išauga sniego dangos storis, snygis – katastrofinis. Tokio kiekio sniego, kurio tikimasi sulaukti nuo sausio 25 iki 28 dienos, patyrę žiemos tarnybos darbuotojai nematė jau 15 metų“, – įspėja „Grinda“.

Įmonė žada, kad artimiausias tris paras intensyviai dirbs visi žiemos tarnybos darbuotojai, bus naudojama visa turima technika, ji į gatves išvažiuos nuo 14 valandos.

 Ankstyvą pirmadienio rytą prevenciškai druskos ir smėlio mišiniu jau barstyti visi prižiūrimi miesto maršrutai, daugiausia dėmesio skiriant miškingoms ir arčiau vandens telkinių esančioms vietovėms, tiltams, viadukams.

Gyventojų prašoma be būtinybės nevykti iš namų automobiliais, taip pat nestatyti jų arti medžių, nes jų šakos gali neatlaikyti sniego.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *