Migracijos departamentas šią savaitę pradės atkurti piliečių priėmimą gyva eile – vadovė

Migracijos departamentas/ Nuotrauka BNS/ Žygimantas Gedvila

Sulaukęs kitų institucijų pagalbos registruojant karo pabėgėlius iš Ukrainos, Migracijos departamentas planuoja šią savaitę pamažu atkurti gyventojų priėmimą gyva eile.

„Planuojame, kad nuo rytojaus iš dalies galėsime atkurti piliečių aptarnavimą gyva eile. Ne visur, ne visu pilnu laiku, bet mažuosiuose padaliniuose jau galėsime atkurti“, – pirmadienį BNS sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Kovo 7 dieną Migracijos departamentas dėl išaugusio pagalbos poreikio Ukrainos gyventojams sustabdė Lietuvos piliečių aptarnavimą gyva eile. Mat prasidėjus Rusijos karinei invazijai į Ukrainą, gerokai padaugėjo Lietuvos piliečių, besikreipiančių dėl dokumentų gyventojų pakeitimo, gavimo.

„Dabar priimame tik pagal registraciją, šiuo metu užsirašymas yra net iki birželio mėnesio. Nuo rytojaus planuojame atkurti iš dalies priėmimą gyva eile, ir turbūt jau palaipsniui visur tai darysime. Kitą savaitę greičiausiai jau bus viskas gerai“, – sakė Migracijos departamento vadovė.

Anot jos, tai padaryti leidžia suteikiama kitų institucijų pagalba registruojant į Lietuvą atvykusius karo pabėgėlius ir Ukrainos.

„Per visą Lietuvą trūksta beveik 300 žmonių, pradedame pagalbą gauti iš savivaldybių. Šiaulių savivaldybė šiandien duoda, iš įvairių Vidaus reikalų ministerijos įstaigų duoda. Jau turime pajėgumų ir dėl to pradedame atkurti paslaugas“, – teigė ji.

Nuo karo Ukrainoje pradžios į Lietuvą atvyko per 12 tūkst. pabėgėlių.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *